jupitertransport

Transport Anglia

Powierz nam swój ładunek, a sprawnie i fachowo zrealizujemy dla ciebie transport międzynarodowy Polska – Anglia. W branży TSL działamy od wielu lat. Dysponujemy nowoczesną flotą pojazdów, dzięki której wykonamy każdy transport do Wielkiej Brytanii (Anglia, Szkocja, Walia, Irlandia Północna). Wiemy, jak organizować przewozy ładunków do tego kraju bezpiecznie i zgodnie z procedurami. Jeśli jest ci potrzebny transport z/do UK, wybierz usługi transportowe Jupiter!

Transport Anglia – Polska – Anglia

Jupiter kompleksowo obsługuje zlecenia na międzynarodowy transport Anglia – Polska i transport Polska – Anglia. Pomagamy w organizacji tego typu przedsięwzięć, zarówno jeśli chodzi o przewóz, jak i wszelkie inne kwestie związane ze spedycją ładunków.

Jupiter to partnerskie relacje oraz indywidualne podejście, dopasowane do potrzeb zleceniodawcy. Naszym atutem jest rzetelność i dobra organizacja. Nasze operacje transportowe są efektywne, zoptymalizowane logistycznie i profesjonalnie realizowane. Wiemy, jak organizować transport po Brexicie, aby w szybki i bezpieczny sposób mógł dotarł do celu. Sprawdź nasze usługi!

Wielka Brytania to jeden z najważniejszych krajów na gospodarczej mapie nie tylko Europy, ale i całego świata. Każdy region tego państwa – czyli Anglia, Szkocja, Walia, Irlandia Północna – bierze udział w wymianie handlowej i przepływie towarów.

W UK funkcjonuje przemysł produkcyjny, który wytwarza produkty cenione na wielu rynkach. Jest też dobrze rozwinięte rolnictwo, dostarczające pożądanych artykułów spożywczych, a także istotne z globalnego punktu widzenia huby logistyczne, gdzie ogromne znaczenie ma sprawny transport towarowy.

Wszystko to generuje spore zapotrzebowanie na przewóz ładunków, zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym. I właśnie w tym zakresie możesz liczyć na usługi transportowe Jupiter!

Transport do Anglii - export

Na transport towarów do Anglii w ogromnym stopniu wpłynął Brexit. Przewoźnicy organizujący samochodowy transport do Anglii z Polski muszą znać nowe zasady eksportu i importu towarów do tego kraju. W Jupiter doskonale wiemy, jak sobie z tym problemem radzić i jak efektywnie przebrnąć przez ograniczenia celne i administracyjne.

Mimo Brexitu Zjednoczone Królestwo (UK) – Anglia, Irlandia Północna, Szkocja, Walia – pozostaje drugą gospodarką Europy – za Niemcami, ale przed Francją. Kraj ten ma wysoko rozwinięty, wydajny i innowacyjny przemysł. Dysponuje złożami surowców naturalnych, w tym surowcami energetycznymi. Jest w czołówce, jeśli chodzi o światowy eksport i import. Obroty Wielkiej Brytanii w roku 2022 wynosiły ponad 1000 mld brytyjskich funtów szterlingów*. Kraje Unii Europejskiej pozostają zaś ważnymi partnerami handlowymi dla UK.

transport Anglia

Wielka Brytania jest dla Polski istotnym rynkiem eksportowym, często obsługiwanym przez naszą firmę. Na transport z Polski do Anglii w dużej mierze składają się maszyny oraz urządzenia i sprzęt do transportu (38%), artykuły spożywcze, produkty rolne i hodowlane oraz zwierzęta żywe (20%), a także towary przemysłowe (16%) i wyroby przemysłowe (14%)*. Transport towarów Polska – Anglia jest realizowany głównie na rzecz zagranicznych partnerów biznesowych, ale warto zauważyć, że część produktów z Polski trafia do UK na potrzeby konsumpcyjne polskich odbiorców. W kraju tym jest wielu Polaków, którzy są przywiązani do rodzimych marek, choćby w kwestii produktów żywnościowych takich jak słodycze, cukierki, czekolada czy ciastka. Masz tego rodzaju ładunek do transportu? Zgłoś się do naszej firmy i poznaj naszą ofertę.

Transport do Anglii- import

Od lat Polska o wiele więcej eksportuje do UK niż importuje z tego kraju. Transport z Anglii do Polski dotyczy przede wszystkim takich produktów jak maszyny, urządzenia i sprzęt transportowy (30%)*. Z UK realizowany jest na przykład transport aut luksusowych takich jak Jaguar, Bentley, Aston Martin czy Rolls-Royce. Sprowadzane są samochody terenowe, quady, auta SUV, przyczepy kempingowe, maszyny budowlane, np. minikoparki i koparki, maszyny rolnicze (choćby ciągniki rolnicze czy kosiarki), maszyny przemysłowe, a także elektronarzędzia.

Ważnym elementem importu z Wielkiej Brytanii do Polski są produkty chemiczne (20%), paliwa mineralne, smary i produkty pochodne (19%) oraz towary przemysłowe (14%)*. Rzeczy, które firmy transportowe sprowadzają do Polski, jest jednak o wiele więcej. Z UK do kraju trafiają laptopy i elektronika, sprzęt RTV i AGD, kosmetyki, odzież, a także meble, antyki i dzieła sztuki.

W Jupiter mamy doświadczenie w przewożeniu wszystkich ładunków, które najczęściej są importowane lub eksportowane z Polski do Wielkiej Brytanii. Zachęcamy do sprawdzenia naszych usług.

transport do i z Wielkiej Brytanii

Przewóz towarów z/do Anglii

przewóz towarów Anglia, Walia, Szkocja, Irlandia Północna

Przewóz towarów do Wielkiej Brytanii to istotny element naszej działalności. Zleć nam obsługę swojego zlecenia, a nie będziesz musiał się martwić o wybór odpowiedniego sprzętu do transportu powierzonego nam ładunku. Niezależnie od tego, czy potrzebna będzie naczepa niskopodwoziowa, lora, laweta, bus transportowy, samochód z windą czy ciężarówka z dźwigiem HDS, możesz być pewien – usługa na transport Polska-Anglia zostanie zrealizowana terminowo i z zachowaniem najwyższych standardów. Organizujemy przewozy tak, by ładunki docierały do celu bezpiecznie i szybko, a nasi klienci byli w pełni zadowoleni z naszych usług.

Spedycja Anglia (Wielka Brytania)

Nasza działalność to nie tylko sam transport, ale i spedycja międzynarodowa do Wielkiej Brytanii (w tym tranzyt przez Anglię).

Na każdym etapie transportu nasz klient może liczyć na fachowe doradztwo. Ma też dostęp do GPS auta i może na bieżąco śledzić swój transport. Niezależnie od tego, czy chodzi o transport palet, transport drobnicowy, transport mebli Anglia – Polska czy transport odpadów niebezpiecznych, gwarantujemy pełen profesjonalizm i wysoką jakość obsługi.

Do obsługi zleceń podchodzimy kompleksowo. Dobra logistyka przewozu to podstawa udanego transportu. Dlatego dbamy o wszelkie formalności, zajmujemy się kompletowaniem niezbędnej dokumentacji, wyznaczamy optymalne trasy, organizujemy transport door-to-door, załatwiamy kwestie związane z ubezpieczeniem. W razie potrzeby zadbamy o demontaż i montaż przewożonego ładunku.

spedycja Wielka Brytania UK

Najważniejsze miasta Wielkiej Brytanii

Inne duże miasta na terenie Wielkiej Brytanii: Anglia – Bradford, Bristol, Cambridge, Coventry, Derby, Dudley, Exeter, Kingston upon Hull, Leicester, Liverpool, Luton, Manchester, Newcastle upon Tyne, Northampton, Norwich, Nottingham, Plymouth, Portsmouth, Reading, Sheffield, Southampton, Stoke-on-Trent, Sunderland, Wolverhampton; Irlandia Północna – Ballymena, Bangor, Carrickfergus, Greater Craigavon, Newry, Newtownabbey, Newtownards; Szkocja – Dundee, Dunfermline, East Kilbride, Hamilton, Inverness, Livingston, Paisley; Walia – Wrexham, Bangor, St Asaph, St Davids

Najważniejsze regiony Wielkiej Brytanii

Inne wybrane regiony Wielkiej Brytanii:    Anglia – East of England, East Midlands, North East, South West, West Midlands, Yorkshire and the Humber;  Irlandia Północna – Fermanagh, Londonderry, Tyrone; Szkocja – Aberdeen City, Aberdeenshire, Angus, Argyll and Bute, (North, East i South) Ayrshire, Dumfries and Galloway, Dundee, Falkirk, Hebrydy Zewnętrzne, Highland, North Lanarkshire, Orkady, Perth and Kinross, Renfrewshire, Scottish Borders, South Lanarkshire, Stirling, Szetlandy, West Lothian;  Walia – Anglesey, Blaenau Gwent, Bridgend, Caerphilly, Carmarthenshire, Ceredigion, Conwy, Denbighshire, Flintshire, Merthyr Tydfil, Monmouthshire, Newport, Pembrokeshire, Rhondda Cynon Taf, Torfaen, Swansea, Wrexham, Vale of Glamorgan

Transport towarów Anglia Polska – istotne informacje

Brexit miał duże znaczenie dla sektora transportu ciężarowego w Wielkiej Brytanii. Doprowadził do sporych zaburzeń na tamtejszym rynku. Miał również istotny wpływ na transport towarów Polska Anglia, a także na pozostałych kierunkach między Wielką Brytania a krajami członkowskimi UE. Przewóz towarów po Brexicie wiąże się obecnie z dodatkowymi formalnościami i ograniczeniami. Do realizacji transportu niezbędne jest zgłoszenie celne, rejestracja w systemie administracji celnej (GVMS) oraz uzyskanie numeru EORI (Economic Operators Registration and Identification Number). Pojawił się również podatek celny i podatek od sprzedaży importowej. W Jupiter dbamy jednak o to, by negatywne konsekwencje Brexitu oraz obsługa celna nie wpływały na realizację zleceń dla naszych klientów. Pilnujemy, aby wszystkie wymogi formalne i procedury były spełnione, a powierzone nam ładunki docierały do celu terminowo.

GVMS oznacza Goods Vehicle Movement Service i jest to system administracji celnej, do którego przewoźnik musi się zarejestrować, aby możliwy był import lub eksport towarów do Wielkiej Brytanii. Dzięki GVMS można wygenerować numer GMR, który umożliwia przewoźnikowi skorzystanie z Eurotunelu lub przeprawy promowej i przetransportowanie ładunku na Wyspy Brytyjskie. W GVMS należy złożyć odpowiednie dokumenty (m.in. zgłoszenie przywozowe czy zgłoszenie tranzytowe). System zapewnia pełną kontrolę towarów importowanych i eksportowanych do UK, a zarazem pomaga usprawnić i ułatwić formalności związane z przewozem ładunków do tego kraju.

Wielka Brytania jest krajem z rozbudowaną siecią połączeń drogowych. Autostrady w UK są znane pod nazwą motorways – stąd ich oznaczenie Do jednego z najważniejszych odcinków należy autostrada M6 o długości prawie 375 km. Oprócz nich istnieją też krajowe drogi główne i liczna sieć połączeń lokalnych. W Wielkiej Brytanii obowiązują też opłaty drogowe, w szczególności dotyczą one pojazdów ciężarowych powyżej 12 ton. Wpływ na wysokość opłaty może mieć ekologiczna wydajność pojazdu, jego klasyfikacja oraz pora dnia. W niektórych miejscach istnieją opłaty tunelowe oraz opłaty za przejazd mostami.

Tani transport Polska Anglia jest możliwy, ale wiele zależy tu od oczekiwań klienta. Jest też wiele czynników, które wpływają na koszt usługi. Jeśli chodzi o transport auta z Anglii do Polski cena może być uzależniona m.in. od odległości, rodzaju usługi (transport auta lawetą to inny koszt niż transport aut lorą, który wykonujemy w Jupiter), ubezpieczenia, terminu dostawy czy opłat celnych. Warto pamiętać, że nie zawsze najtańsza opcja jest najlepsza – znaczenie ma także jakość usług, wiarygodność przewoźnika i jego rzetelność. W Jupiter dbamy o to, aby zaproponowana klientowi oferta cenowa była jak najbardziej atrakcyjna i miała konkurencyjny charakter.

Firmy transportowe, organizujące transport rzeczy z Anglii do Polski, muszą uwzględniać nowe, pobrexitowe zasady i procesy kontroli granicznej między Wielką Brytanią a Unią Europejską. Przede wszystkim chodzi tu o opłaty celne i dokumentacją przewozową. Należy też brać pod uwagę standardowe zasady dotyczące przewozu wszystkich ładunków – np. kwestia ubezpieczenia i zabezpieczenia maszyny na czas transportu, jej bezpiecznego załadunku i rozładunku oraz ewentualnego demontażu i ponownego montażu. Należy też uwzględniać specyficzne zasady dotyczące konkretnych rodzajów ładunków, takich jak ciężki sprzęt. W przypadku transportu niskopodwoziowego maszyn o ponadnormatywnym charakterze może być koniecznie uzyskanie zezwoleń, organizacja pilotażu czy uiszczenie dodatkowych opłat za transport ponadgabarytowy. Również warunki drogowe i trasy tranzytowe mogą wpływać na czas i bezpieczeństwo dostawy. Doświadczony przewoźnik poradzi sobie jednak z wszystkimi wyzwaniami bez problemu. Osobom zainteresowanym tego typu usługami chętnie przedstawimy ofertę na realizację transportu maszyn do UK lub z tego kraju.

Ile kosztuje transport z/do Anglii ? - cena

Koszt transportu tirem do Anglii zależy w dużej mierze od rodzaju, wielkości, objętości i wagi ładunku. Na cennik wpływa wybrana trasa, aktualne ceny paliwa, liczba personelu konieczna do obsługi zlecenia, ubezpieczenie transportu towarowego UK oraz opłaty celne i administracyjne. Znaczenie ma także rodzaj usługi transportowej.

Pilny transport ekspresowy Anglia – Polska będzie inaczej wyceniany niż regularny transport aut. Przewozy ponadnormatywne to zupełnie inne koszty niż przewóz paczek czy transport motocykla. Nasi klienci mogą być jednak pewni, że w Jupiter zaproponujemy im tani transport ciężarowy Anglia – Polska – Anglia w korzystnych cenach.

Transport międzynarodowy w Europie

Naszym klientom oferujemy usługi transportowe Anglia – Polska, ale organizujemy także transport międzynarodowy towarów do innych krajów Europy. Z firmą Jupiter możliwa jest spedycja ładunków do takich państw jak:

Obsługiwane kierunki

Austria

Belgia

Bługaria

Chorwacja

Cypr

Czechy

Dania

Estonia

Finlandia

Francja

Niemcy

Grecja

Węgry

Irlandia

Łotwa

Litwa

Luksemburg

Słowenia

Hiszpania

Szwecja

Turcja

UK

USA

Malta

Holandia

Polska

Portugalia

Rumunia

Słowacja

Masz pytania?
Chętnie na nie odpowiemy! Napisz do nas
lub zadzwoń i poznaj nasze możliwości!

Scroll to Top