jupitertransport

Transport Holandia

Holandia wyróżnia się mocną i zróżnicowaną gospodarką. Znajduje się na trzecim miejscu w Unii Europejskiej pod względem PKB na mieszkańca. Charakteryzuje się dużym otwarciem na handel międzynarodowy oraz silnym sektorem produkcyjnym zorientowanym na eksport. Niderlandy są również światowym liderem w dziedzinie innowacji – zajęły 5 miejsce w Globalnym Indeksie Innowacji 2023. Dlatego też transport z Holandii do Polski jest tak istotny.

W firmie Jupiter od lat naszą specjalizacją jest transport międzynarodowy, w którym stawiamy na niezawodność, terminowość i konkurencyjne ceny. Z nami masz pewność, że przewóz rzeczy Holandia – Polska zostanie zrealizowany na najwyższym poziomie, bez stresu i zbędnych formalności.

Powierzając nam transport ciężarowy Holandia – Polska, wiedz, że będziemy z Tobą na każdym etapie zlecenia. Nasz doświadczony zespół zadba o terminowość, bezpieczeństwo i optymalizację kosztów.

Transport Holandia – Polska – Holandia

Oferujemy kompleksowe usługi logistyczne, obejmujące między innymi transport ponadgabarytowy, transport chłodniczy oraz transport drobnicowy. Dzięki doskonałej znajomości branży i wymagań rynku niderlandzkiego możemy sprostać nawet najbardziej wymagającym zleceniom.

Mamy doświadczenie w przewozie najróżniejszych towarów. Nieobcy jest nam transport kwiatów z Holandii do Polski, przewóz rowerów, okien, mebli, ale także produktów o większych gabarytach, takich jak transport domku holenderskiego z Holandii.

Transport do Holandii - export

Królestwo Niderlandów kojarzone jest przede wszystkim z wiatrakami, które od wieków są jej symbolem, tulipanami, rowerami i serem. Jednak Holandia to znacznie więcej. Posiada m.in. znaczne zasoby ropy naftowej i gazu ziemnego, które wydobywa od ponad 50 lat.

Jej eksport stanowi ponad 2/3 PKB, co czyni ją drugim co do wielkości eksporterem w Unii Europejskiej i jedną z najbardziej otwartych gospodarek na świecie. Kraj ten odgrywa kluczową rolę w globalnym łańcuchu dostaw, dlatego transport z Holandii ma tak duże znaczenie.

Głównymi odbiorcami holenderskich produktów są Niemcy (24% całkowitego transportu), Belgia (12%), Francja (9%), Wielka Brytania (Anglia, 8%) oraz Włochy. W przypadku naszego kraju dużą popularnością cieszy się transport aut z Holandii do Polski oraz transport mebli.

transport Holandia

Holandia jest jednym z największych eksporterów na świecie, a jej głównymi produktami eksportowymi są:

Transport do Holandii- import

Holandia to drugi co do wielkości importer towarów w Unii Europejskiej. Sprowadza produkty przede wszystkim z Niemiec (17% całkowitego importu), Belgii (10%), Chin (8,5%), Wielkiej Brytanii (6,9%) i Stanów Zjednoczonych (6,6%).

Transport z Polski do Holandii obejmuje przede wszystkim maszyny i urządzenia, takie jak maszyny rolnicze czy urządzenia budowlane, części samochodowe, artykuły przemysłowe (meble, zabawki), a także artykuły spożywcze, np. mięso, owoce i warzywa, produkty mleczne i napoje. W przypadku tej ostatniej kategorii kluczowy jest transport chłodniczy.

transport do i z Holandii

Najczęściej sprowadzane towary

Przewóz towarów z/do Holandii

przewóz towarów Holandia

Logistyka Holandia – Polska to jeden z ważniejszych obszarów naszej działalności ze względu na wolumen eksportu i importu tego kraju. Oferujemy transport towarów na terenie całych Niderlandów, a także tranzyt towarów z Polski przez Holandię do Wielkiej Brytanii czy północnej Francji.

Transport towarów z Holandii do Polski obsługujemy kompleksowo od podpisania zlecenia do rozładunku. Organizujemy niezbędne dokumenty przewozowe, zajmujemy się ubezpieczeniem towaru, załatwiamy formalności celne, dobieramy najlepszy środek transportu i optymalizujemy trasę pod względem czasu i kosztów. Dla nas każdy ładunek jest ważny – niezależnie, czy jest to transport palet do Holandii, przewóz paczek czy transport motocykla.

Oferujemy transport towarowy Holandia – Polska dopasowany do Twoich wyjątkowych potrzeb. Dysponujemy samochodami dostawczymi, samochodami ciężarowymi oraz ciągnikami z naczepami, np. typu chłodnia, platforma czy do przewozu ADR. Możemy też zorganizować przeładunek i magazynowanie – również w kontrolowanej temperaturze.

Transport do Holandii – nasze usługi

Oferujemy kompleksowy transport Polska – Holandia. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej odnośnie do naszych usług logistycznych. W przypadku transportu do Holandii cena jest uzależniona od specyfiki ładunku i potrzeb klienta.

Spedycja Holandia

Holandia sama w sobie jest niezwykle ważnym punktem na mapie światowego handlu ze względu na ogromny wolumen importu i eksportu. Dodatkowo jest istotnym węzłem komunikacyjnym i odgrywa kluczową rolę w europejskim transporcie. Królestwo Niderlandów leży w strategicznym miejscu w Europie Zachodniej, u ujścia Renu, co czyni go naturalnym punktem łączącym transport drogowy i morski. Graniczy z Niemcami, Belgią i Francją, co zapewnia łatwy dostęp do dużych rynków europejskich. Holandia jest też członkiem Unii Europejskiej i stosuje się do unijnych przepisów dotyczących transportu, co upraszcza handel międzynarodowy.

Transport międzynarodowy ułatwia fakt, że Holandia posiada rozbudowaną i nowoczesną sieć autostrad, dróg wodnych i lotnisk. Port w Rotterdamie jest największym portem morskim w Europie i jednym z najważniejszych na świecie. Przez Niderlandy biegną też współczesne szlaki handlowe, np. Korytarz Morza Północnego, łączący Holandię z Wielką Brytanią i Skandynawią czy Korytarz Paneuropejski, łączący Holandię z Europą Południową i Wschodnią.

Holandia nie tylko ułatwia transport towarów przez swój kraj, ale również jest ważnym centrum logistycznym, gdzie firmy z całego świata składują i dystrybuują swoje towary. Dlatego transport z Holandii jest tak istotny w skali międzynarodowej.

spedycja Holandia

Najważniejsze miasta Holandii

Transportujemy towary także do innych centrów gospodarczych na terenie Holandii: Zaandam (ważny ośrodek przemysłu papierniczego i chemicznego), Dordrecht (zakłady rafineryjne ropy naftowej, stocznie i fabryki samochodów), Lejda (firmy z sektora farmaceutycznego i biotechnologicznego), Groningen (przemysł naftowy, gazowy i spożywczy), Tilburg (centrum przemysłu tekstylnego i meblarskiego).

Najważniejsze regiony Niderlandów

Oprócz tych pięciu głównych regionów w Holandii istnieje wiele innych, mniejszych stref, które również odgrywają rolę w transporcie. Są to na przykład Zachodnia Fryzja, Drenthe, Overijssel, Zeelandia i Flevoland.

Transport ciężarowy Polska – Holandia – podstawowe informacje

Limit prędkości na autostradach w Holandii wynosi 130 km/h dla aut osobowych, a dla pojazdów ciężarowych o masie powyżej 3,5 tony wynosi 80 km/h. Królestwo Niderlandów słynie z jednych z najwyższych mandatów za przekroczenie prędkości w Unii Europejskiej, dlatego ścisłe przestrzeganie obowiązujących limitów jest niezwykle istotne. Warto również pamiętać, że w przypadku przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h natychmiast zabierane jest prawo jazdy.

W przeciwieństwie do większości krajów europejskich Holandia nie posiada systemu dróg płatnych. Mimo to funkcjonuje tu system eurowiniet (Eurovignette), w którym pojazdy ciężarowe przewożące towary z innych krajów muszą uiścić opłatę za przejazd. Koszt winiety uzależniony jest od klasy emisji spalin danego pojazdu oraz czasu pobytu w tym kraju. Winiety można zakupić online, w punktach obsługi kart paliwowych oraz w automatach znajdujących się na niektórych stacjach benzynowych.

Kierowcy samochodów ciężarowych powinni mieć przy sobie paszport lub dowód osobisty, prawo jazdy, dowód rejestracyjny oraz pisemną zgodę właściciela pojazdu HGV na jego prowadzenie. Wymagana jest również zielona karta, która potwierdza za granicą, że właściciel pojazdu ma aktualne ubezpieczenie OC.

W przypadku transportu z Holandii do Anglii niezbędna będzie też naklejka GB na pojeździe. W przypadku przewozu wewnątrzunijnego, na przykład transportu z Niemiec do Holandii, wystarczy unijna tablica rejestracyjna.

Tak, pojazdy ciężarowe w Holandii muszą być wyposażone w tachografy, które rejestrują przede wszystkim czas pracy kierowcy. Za brak lub nieprawidłowe prowadzenie ewidencji grozi w Holandii kara 4400 euro (dane za 2024 rok).

Aby transportować odpady, potrzebne jest pozwolenie na przewóz odpadów. Holandia wymaga wpisania firmy zajmującej się zbieraniem, transportem, obrotem i pośrednictwem w zakresie odpadów przemysłowych lub niebezpiecznych do krajowej listy VIHB. Warunek ten dotyczy zarówno firm holenderskich, jak i zagranicznych. Wniosek o rejestrację składany jest w Niderlandzkim Instytucie Gospodarki Odpadami (NIWO). Można to zrobić przez Internet.

Ile kosztuje transport z/do Holandii – cena

Z Jupiter możesz liczyć na tani transport do Holandii. Nasza firma zapewnia usługi transportowe Holandia – Polska, dbając o atrakcyjny cennik i niski koszt oferowanych przewozów. Zapewniamy konkurencyjne ceny i indywidualną obsługę każdego zlecenia. Niezależnie od tego, czy szukasz firmy do stałej współpracy, czy chodzi o jednorazowe zlecenie, możesz być pewien, iż dostarczymy Twój ładunek do celu bezpiecznie, szybko i w dobrej cenie. Skontaktuj się z nami i zapoznaj się z nasz ofertą na transport ciężarowy do Holandii.

Transport międzynarodowy w Europie

Z Jupiter możesz liczyć nie tylko na samochodowy transport Holandia – Polska – Holandia, ale także na obsługę zleceń na przewozy towarów do innych krajów Europy na trasach międzynarodowych. Sprawdź nas i nasze możliwości!

Obsługiwane kierunki

transport Austria

Austria

transport Bługaria

Bługaria

transport Chorwacja

Chorwacja

transport Cypr

Cypr

transport Czechy

Czechy

transport Dania

Dania

transport Estonia

Estonia

transport Grecja

Grecja

transport Węgry

Węgry

transport Irlandia

Irlandia

transport Łotwa

Łotwa

transport Litwa

Litwa

transport Luksemburg

Luksemburg

transport Słowenia

Słowenia

transport Hiszpania

Hiszpania

transport Szwecja

Szwecja

transport Turcja

Turcja

transport UK

UK

transport USA

USA

transport Malta

Malta

transport Portugalia

Portugalia

transport Rumunia

Rumunia

transport Słowacja

Słowacja

Masz pytania?
Chętnie na nie odpowiemy! Napisz do nas
lub zadzwoń i poznaj nasze możliwości!

Scroll to Top