jupitertransport

Transport Włochy

Italia to jeden z najważniejszych partnerów handlowych Polski i jedna z największych gospodarek Europy – z firmą Jupiter przetransportujesz do lub z tego kraju każdy towar. Bez względu na to, czy chodzi o transport drobnicowy, czy ciężkie ładunki, możesz liczyć na nasz profesjonalizm, doświadczenie i terminowość. Postaw na sprawny transport międzynarodowy Polska – Włochy z firmą Jupiter, a twoja współpraca z włoskimi partnerami handlowymi stanie się jeszcze bardziej efektywna!

Wybierając nasze usługi transportowe, stawiasz na nowoczesną flotę pojazdów, kompleksową obsługę, szybkie dostawy i konkurencyjne ceny. Klienci Jupiter mogą liczyć na naszych wykwalifikowanych pracowników, ich wiedzę i doświadczenie, a także indywidualne podejście.

Dzięki temu możemy dopasować usługi do unikalnych potrzeb naszych partnerów. Naszym celem jest pełna satysfakcja klientów i budowanie trwałych relacji opartych na zaufaniu i wysokiej jakości usług logistycznych.

Transport Włochy – Polska – Włochy

Jupiter to firma z wieloletnim doświadczeniem. Doskonale znamy branżę TSL, potrzeby naszych klientów i wymagania rynku. Jeśli szukasz specjalistów, dla których transport Włochy – Polska lub transport Polska – Włochy nie ma tajemnic, to właśnie ich znalazłeś!

Wybierając nasze usługi transportowe, stawiasz na nowoczesną flotę pojazdów, kompleksową obsługę, szybkie dostawy i konkurencyjne ceny.

Klienci Jupiter mogą liczyć na naszych wykwalifikowanych pracowników, ich wiedzę i doświadczenie, a także indywidualne podejście.

Dzięki temu możemy dopasować usługi do unikalnych potrzeb naszych partnerów. Naszym celem jest pełna satysfakcja klientów i budowanie trwałych relacji opartych na zaufaniu i wysokiej jakości usług logistycznych.

Transport do Włoch - export

Jako trzecia gospodarka w Unii Europejskiej i strefie euro oraz ósma na świecie pod względem PKB nominalnego Włochy stanowią jedno z najważniejszych państw, jeśli chodzi o wymianę handlową. To ósmy największy eksporter świata.

Biorąc pod uwagę transport towarów do Włoch, głównymi partnerami tego kraju w wymianie handlowej są Niemcy, Francja i Stany Zjednoczone. Istotną pozycję w eksporcie do Italii stanowi również Polska. Transport z Polski do Włoch pozwolił w 2021 roku przewieźć dobra o wartości ponad 13 mld euro. Część z tych ładunków przewiozła również nasza firma – Jupiter od lat organizuje przewozy z i do tego kraju.

Największy udział w przewozach, jeśli chodzi o transport do Włoch z Polski, mają towary wytworzone przez:

Transport do Włoch - import

Również import z Włoch ma duże znaczenie. Transport z Włoch do Polski wyniósł w 2021 roku ponad 14 mld euro, czyli około 5% krajowego importu w ogóle. Do Polski sprowadza się przede wszystkim surowce naturalne, pojazdy, lekarstwa, produkty z tworzyw sztucznych, wyroby metalurgiczne.

W Polsce cenionymi wyrobami są także odzież i obuwie z Włoch – sukienki, kurtki, kozaki i inne buty, bluzki, torby. Uznaniem cieszy się biżuteria – złoto, bransoletki, naszyjniki, etc.

Firmy transportowe sprowadzają również wyroby spożywcze, a w szczególności kawy, wina i sery (Włochy to jeden z głównych eksporterów wina na świecie). Sporym zainteresowaniem cieszy się oliwa z Włoch. Udział w imporcie mają również ciastka, słodycze, octy, ryż i inne produkty rolne.

Włochy są ważnym eksporterem, jeśli chodzi o przemysł farmaceutyczny (w tym obszarze mamy szczególne doświadczenie – działamy zgodnie ze standardami GDP wymaganymi przy przewozie tego typu ładunków), kosmetyki i perfumy. Istotna jest chemia i wyroby chemiczne. Nie brak też amatorów na włoskie meble, lampy i elementy wyposażenia mieszkań.

Z kolei dla wielu miłośników motoryzacji marzeniem jest auto z Włoch takie jak Ferrari lub Alfa Romeo. Sprowadza się jednak nie tylko ekskluzywne marki, ale i bardziej popularne samochody osobowe (np. marki Fiat), kampery czy skutery. Możemy przewieźć każdy z tych ładunków. Możemy też zająć się ich spedycją.

Najczęściej sprawdzone
towary

Przewóz towarów z/do Włoch

transport Włochy

Jupiter działa na terenie całego kraju. Organizujemy przewozy towarów z każdego miejsca w Polsce i we Włoszech. Z nami szybko, bezpiecznie i profesjonalnie dostarczysz każdy ładunek. W razie potrzeby zaplanujemy tranzyt przez Włochy do innego kraju.

Nie wiesz, jak zorganizować szybki transport do Włoch? Nie wiesz, czy lepsza będzie lora, laweta niskopodwoziowa, samochód HDS, czy jednak najlepszy będzie bus transportowy albo auto z windą? Potrzebujesz spedytora, dzięki któremu zrealizujesz transport odzieży na wisząco lub obuwia w specjalnie do tego przystosowanych kontenerach? Szukasz kogoś, kto zapewni podwyższony standard bezpieczeństwa przewożonego ładunku, co pozwoli zmniejszyć ryzyko jego kradzieży np. poprzez rozcięcie plandeki? Zdaj się na nas! Dysponujemy odpowiednim sprzętem i wiemy, jak optymalnie dobrać go do potrzeb zleceniodawcy.

Podołamy każdemu wyzwaniu, niezależnie od tego, czy chodzi o transport motocykla, transport drzwi i okien, przewóz mebli, ładunków gabarytowych czy leków. Przy okazji innych przewozów możemy też zorganizować przewóz paczek.

Transport do Włoch – nasze usługi

Sprawdź nasze usługi transportowe do Włoch. Skontaktuj się z nami, a sprawnie i szybko dostarczymy twój ładunek do celu.

Spedycja Włochy

Włochy od wieków pełnią istotną rolę w światowym handlu. Pomaga im w tym dogodne położenie nad Morzem Śródziemnym, dzięki któremu przez lata kraj ten miał dominującą rolę w regionie. To między innymi dlatego Włochy są dziś miejscem o rozbudowanej sieci dróg, z infrastrukturą dobrze przygotowaną pod branżę TSL.

We Włoszech znajdziemy rozbudowaną sieć autostrad (ponad 7 tys. km na początku 2021 roku) i dróg krajowych. Autostrady w tym kraju są w większości płatne, co przekłada się na koszty transportu do Włoch. Trasy przebiegające przez Włochy – zwłaszcza w okresie letnim – mogą być intensywnie uczęszczane, co spedytor również musi brać pod uwagę.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, znakomicie radzimy sobie ze wszelkimi wyzwaniami transportowymi do i z tego kraju.

Jeśli interesuje cię spedycja międzynarodowa do Włoch, możesz liczyć na pomoc firmy Jupiter. Oferujemy kompleksowe usługi logistyczne, które obejmują planowanie, koordynację i monitorowanie dostaw między tym krajem a Polską oraz innymi państwami Unii Europejskiej. Zapewnimy terminowy i bezpieczny przewóz twojego ładunku. Dbamy o wszelkie niezbędne formalności. Z Jupiter masz gwarancję, że logistyka transportu będzie optymalnie dostosowana pod względem kosztów.

spedycja Włochy

Najważniejsze miasta Włoch

Inne duże miasta na terenie Włoch: Ankona, Aosta, Bari, Cagliari, Campobasso, Catanzaro, Katania, L’Aquila, Mesyna, Modena, Padwa, Perugia, Potenza, Rimini, Salerno, Tarent, Triest, Trydent, Wenecja, Werona

Najważniejsze regiony Włoch

Inne ważne regiony Włoch: Abruzja, Basilicata, Dolina Aosty, Friuli-Wenecja Julijska, Kalabria, Liguria, Marche, Molise, Sardynia, Toskania, Trydent-Górna Adyga, Umb

Transport ciężarowy Polska – Włochy –
Najczęściej zadawane pytania

Główne trasy transportu drogowego z Polski do Włoch prowadzą przez Czechy, Austrię lub Słowenię, ewentualnie można jechać też przez Niemcy i Szwajcarię, w zależności od lokalizacji w Polsce i miejsca docelowego we Włoszech. Wybór trasy może wpłynąć na czas dostawy i koszty transportu.

Wszystko zależy od tego, o jakich miastach mówimy, jakie jest miejsce odbioru i miejsce dostawy, a także od innych czynników, np. warunków na trasie, pogody i pory roku, rodzaju przewożonego ładunku. Przykładowo, podróż z Mediolanu do Rzymu może zająć około 6-7 godzin (niecałe 600 km), a z Rzymu do Neapolu około 2-3 godzin (nieco ponad 200 km). Przejazd przez całe Włochy, z Turynu do Catanzaro (ponad 1200 km), zajmuje około 13-14 godzin (nie uwzględniając obowiązkowych przerw i ograniczeń, które obowiązują kierowców pojazdów ciężarowych).

We Włoszech – jak w każdym kraju – wymagane są faktury, listy przewozowe, deklaracje celne i inne tego typu dokumenty. Warto podkreślić, że przewoźnicy z krajów Unii Europejskiej i strefy Schengen mają uproszczone zadanie. Wciąż jednak, aby sprawnie i profesjonalnie zrealizować transport z Włoch do Polski, warto skonsultować się z profesjonalnym spedytorem, który będzie miał doświadczenie i wiedzę na temat lokalnych regulacji i procedur, zwłaszcza w przypadku chęci transportu odpadów, substancji łatwopalnych i innych ładunków niebezpiecznych.

Włochy eksportują różnorodne ładunki, ale ich najważniejszymi produktami są: maszyny i urządzenia przemysłowe, wyroby odzieżowe, żywność (m.in. makarony, wino, oliwa z oliwek) oraz wyroby chemiczne.

Tak, we Włoszech istnieją specjalne przepisy dotyczące wymiarów i wagi pojazdów ciężarowych w transporcie drogowym. Standardowe ograniczenia dotyczą długości, szerokości i wysokości pojazdów, a także maksymalnej wagi ładunku. Przestrzeganie tych przepisów jest istotne, aby uniknąć kłopotów prawnych i zapewnić bezpieczny przejazd.

Ile kosztuje transport z/do Włoch – cena

Każde zlecenie to inne wyzwania. Rodzaj ładunku, odległość, termin, wykorzystany sprzęt, liczba personelu, która jest niezbędna do obsługi, obowiązkowe opłaty za transport, ubezpieczenie – to tylko kilka czynników, które wpływają na ostateczny koszt przewozu. Dlatego nasz cennik przedstawiamy indywidualnie każdemu klientowi.

Niezależnie jednak od charakteru zlecenia, zaoferujmy ci tani transport do Włoch. Dzięki dobrej znajomości rynku i wykorzystaniu nowoczesnych technologii, wiemy jak zoptymalizować koszty i jak efektywnie zarządzać logistyką przewozu. Właśnie dlatego oferujemy usługi na wysokim poziomie w konkurencyjnych cenach.

Transport międzynarodowy w Europie

Jupiter to nie tylko transport Włochy – Polska – Włochy. Obsługujemy także inne kierunki. Sprawdź naszą ofertę na samochodowy transport międzynarodowy do innych krajów Europy:

Obsługiwane kierunki

transport Austria

Austria

transport Bługaria

Bługaria

transport Chorwacja

Chorwacja

transport Cypr

Cypr

transport Czechy

Czechy

transport Dania

Dania

transport Estonia

Estonia

transport Grecja

Grecja

transport Węgry

Węgry

transport Irlandia

Irlandia

transport Łotwa

Łotwa

transport Litwa

Litwa

transport Luksemburg

Luksemburg

transport Słowenia

Słowenia

transport Hiszpania

Hiszpania

transport Szwecja

Szwecja

transport Turcja

Turcja

transport UK

UK

transport USA

USA

transport Malta

Malta

transport Portugalia

Portugalia

transport Rumunia

Rumunia

transport Słowacja

Słowacja

Masz pytania?
Chętnie na nie odpowiemy! Napisz do nas
lub zadzwoń i poznaj nasze możliwości!

Scroll to Top