jupitertransport

Transport Szwajcaria

Jeśli masz ładunek, który chcesz dostarczyć do Szwajcarii lub sprowadzić z tego kraju, Jupiter jest doskonałym wyborem! Organizujemy transport ciężarowy Szwajcaria – Polska – Szwajcaria, zapewniając bezpieczne, szybkie i tanie usługi logistyczne.

Przewozimy towary wszelkiego rodzaju – w tym meble, odzież, sprzęt AGD i elektronikę, wyroby chemiczne, produkty budowlane, samochody i motocykle, produkty wymagające specjalnego traktowania, takie jak żywność, leki, a nawet ładunki ponadgabarytowe. Zdecyduj się na transport międzynarodowy Polska – Szwajcaria z Jupiter, a zyskasz solidnego partnera, z którym zrealizujesz każdy transport Szwajcaria – Polska.

Transport Szwajcaria – Polska – Szwajcaria

Naszym klientom oferujemy kompleksową obsługę, zapewniając fachową pomoc na każdym etapie transportu międzynarodowego Szwajcaria – Polska. Mamy wieloletnie doświadczenie w branży TSL. Jako firma transportowa działamy już od ponad trzydziestu lat. Dzięki temu wiemy, jak sprawnie i szybko realizować transport Polska – Szwajcaria.

Niezależnie od tego, czy szukasz partnera do stałej współpracy, czy pragniesz zorganizować jednorazowy transport towarów, możesz liczyć na nasz wykwalifikowany personel i niezawodną, nowoczesną flotę samochodową. Wybierz nasze usługi transportowe Szwajcaria – Polska, a przekonasz się o tym, że przewóz ładunków z i do tego kraju może być profesjonalny, niedrogi i terminowy.

Transport do Szwajcarii - export

Mimo barier celnych i braku przynależności do Unii Europejskiej, polityka gospodarcza Szwajcarii wspiera i promuje wolne rynki oraz redukcję barier handlowych. Między innymi dlatego transport towarów do Szwajcarii oraz tranzyt przez Szwajcarię mają bardzo intensywny charakter.

Dla szwajcarskiej gospodarki najważniejszym partnerem handlowym jest Unia Europejska, do której z tego kraju trafia aż 60% eksportowanych produktów. Również dla UE Szwajcaria ma duże znaczenie – pod względem wymiany handlowej kraj ten zajmuje czwartą pozycję po USA, Chinach i Wielkiej Brytanii.

Wymianie handlowej z tym krajem sprzyja jego znacząca rola w światowej gospodarce, położenie geograficzne oraz rozwinięta infrastruktura transportowa. Będąc istotnym punktem na mapie szlaków handlowych (np. na trasach Włochy – Francja, Włochy – Niemcy czy Francja – Austria), Szwajcaria jest kierunkiem regularnie obsługiwanym także przez polskie firmy transportowe.

Decydujący się na transport do Szwajcarii muszą pamiętać, że istnieje tam wiele regulacji, dotyczących jakości produktu, jego oznakowania, opakowania, bezpieczeństwa, procedur produkcji, transportu i składowania czy dopuszczenia do sprzedaży. Eksporterzy muszą też brać pod uwagę koszt odprawy celnej w Szwajcarii, kontyngenty i inne bariery ochronne dla miejscowych produktów. To bogaty kraj, a przy tym wymagający rynek.

Szwajcaria sprowadza przede wszystkim produkty wysokiej jakości oraz towary potrzebne do rozwoju jej przemysłu. Dużą część jej importu stanowią maszyny, elektronika, metale. Istotną pozycję ma również transport żywności – mięso i jego przetwory, artykuły rolne (owoce, warzywa).

Jeśli chodzi o transport z Polski do Szwajcarii, głównymi towarami przewożonymi na tym kierunku są wyroby przemysłowe, wyroby i urządzenia techniczne, elektronika, metale i wyroby metalowe, odzież i tekstylia, meble, materiały budowlane i wyposażenie mieszkań. Wszystkie te produkty można przetransportować do Szwajcarii z firmą Jupiter. Zapraszamy osoby, które interesuje transport Polska Szwajcaria, do kontaktu.

transport Szwajcaria

Transport do Szwajcarii - import

Nowoczesna i innowacyjna gospodarka Szwajcarii wytwarza wiele pożądanych na całym świecie produktów. Niezależnie od tego, czy chodzi o zegarki, biżuterię, odzież, czekoladę i inne artykuły spożywcze, opakowania, czy też o farmaceutyki, wyroby chemiczne, wyroby szklarskie lub produkty przemysłowe, szwajcarskie marki cieszą się dobrą renomą, a te z klasy premium są szczególnie cenione.

Ważne są także powiązania szwajcarskiego biznesu z unijnymi partnerami. Są one szczególnie silne w obszarze produkcji elektromaszynowej, maszynowej, elektronicznej, chemicznej, farmaceutycznej oraz w branży motoryzacyjnej (przemysł samochodowy). To dlatego transport aut ze Szwajcarii oraz części samochodowych, a także transport leków, wyrobów chemicznych, części elektronicznych, maszyn i urządzeń przemysłowych należą do usług często wykonywanych na tym kierunku.

Podobnie jest jeśli chodzi o transport ze Szwajcarii do Polski. To przede wszystkim transport leków i farmaceutyków, transport maszyn, urządzeń przemysłowych, instrumentów precyzyjnych i elektroniki, w tym zegarków. To także przewóz wyrobów chemicznych. Często jest również realizowany import samochodów ze Szwajcarii. W Jupiter sprowadzamy do Polski ze Szwajcarii każdy rodzaj produktów – skontaktuj się z naszymi logistykami, aby poznać szczegółową ofertę.

transport do i ze Szwajcarii

Przewóz towarów z/do Szwajcarii

przewóz towarów Szwajcaria

Organizujemy bezpieczny transport Szwajcaria – Polska – Szwajcaria oraz tranzyt przez Szwajcarię do dowolnego kraju w Europie. Przewóz ładunków realizujemy za pomocą nowoczesnej, wyspecjalizowanej floty pojazdów, w skład której wchodzą auta typu: tir z różnego rodzaju naczepami, bus transportowy, laweta niskopodwoziowa, lora, samochód HDS. Posiadamy auta z windą załadowczą oraz samochody przystosowane do przewozu kontenerów, palet, ładunków drobnicowych, odzieży na wieszakach. Możemy realizować chłodniczy transport drogowy, transport ADR, a także ponadgabarytowy transport Szwajcaria-Polska.

Z Jupiter zrealizujesz przewóz ładunków zarówno tirem (przewóz całopojazdowy, drobnicowy, paletowy), jak i busem (np. przewóz paczek w ramach transportu drobnicowego) czy też lawetą niskopodwoziową, gdy planujesz transport motocykla lub import auta ze Szwajcarii. Organizujemy też transport żywności, przewóz leków i farmaceutyków, transport maszyn przemysłowych, produktów chemicznych, surowców, materiałów budowlanych. Nasze usługi transportu drogowego Szwajcaria – Polska są bardzo szerokie. Zgłoś się do nas, aby poznać naszą ofertę na przewozy towarów do Szwajcarii, zarówno gdy szukasz partnera do stałej współpracy, jak i do realizacji pojedynczego zlecenia.

Transport do Szwajcarii – nasze usługi

Sprawdź nasze usługi transportu drogowego Szwajcaria – Polska. Oferta dotyczy szerokiej gamy towarów i rodzajów transportu. Możesz nam zlecić:

Spedycja Szwajcaria

Organizacja transportu ciężarowego Szwajcaria – Polska i do innych krajów Unii Europejskiej napotyka na utrudnienie w postaci taryf celnych oraz innych ograniczeń przewozowych. Spedycja międzynarodowa z i do Szwajcarii musi to uwzględniać. Kraj ten należy traktować jak państwo trzecie, które choć zawarło wiele umów handlowych z członkami UE i umożliwiło szeroki dostęp do swojego rynku, wymaga gromadzenia dużej dokumentacji, obsługi celnej oraz dopilnowywania kwestii formalnych.

Z Jupiter działania tego typu nie będą problemem. Mamy duże doświadczenie, jeśli chodzi o transport towarów Szwajcaria – Polska. Pomagamy w spedycji ładunków każdego typu, oferując atrakcyjne ceny usług transportowych. Zapewniamy pomoc w planowaniu, koordynacji, nadzorze nad realizacją oraz innych działaniach logistycznych, niezależnie od tego, czy chodzi o transport paletowy, kontenerowy, drobnicowy, czy też przewozy ponadgabarytowe, chłodnicze lub inne rodzaje transportu specjalistycznego (np. transport aut ze Szwajcarii lawetami).

Spedycja Szwajcaria – Polska z Jupiter zawsze przebiega szybko, sprawnie i z zachowaniem wszelkich procedur bezpieczeństwa transportu. Możemy też zorganizować transport na innych kierunkach, np. Szwajcaria – Niemcy czy Szwajcaria – Austria. Z nami przewieziesz towary ze Szwajcarii do innych krajów Europy, takich jak choćby Norwegia, Francja, Belgia, Szwecja, Dania, Irlandia, Czechy, Hiszpania, Włochy, Holandia czy Chorwacja. Postaw na nasze doświadczenie, wiedzę i fachowe podejście. Wybierz profesjonalne usługi spedycji międzynarodowej Szwajcaria – Polska!

spedycja Szwajcaria

Najważniejsze miasta Szwajcarii

Realizujemy także transport Szwajcaria-Polska do takich miast jak: Aarau, Altstätten, Arbon, Baden, Bassersdorf, Bellinzona, Bulle, Bülach, Burgdorf, Chur, Delémont, Flawil, Frauenfeld, Fryburg, La Chaux-de-Fonds, La Tour-de-Peilz, Liestal, Locarno, Lugano, Martigny, Morges, Neuchâtel, Nyon, Olten, Rapperswil-Jona, Rheinfelden, Sion, Solura, Szafuza, Thun, Vevey, Wil, Yverdon-les-Bains, Zofingen, Zug.

Najważniejsze regiony Szwajcarii

Inne regiony, które obsługujemy, realizując transport ciężarowy Szwajcaria – Polska: Bazylea-Okręg, Turgowia, Solura, Gryzonia, Bazylea-Miasto, Neuchâtel, Schwyz, Zug, Szafuza, Jura, Appenzell Auserrhoden, Nidwalden, Glarus, Obwalden, Uri, Appenzell Innerhoden.

Transport ciężarowy Polska Szwajcaria – podstawowe informacje

Polityka transportowa Szwajcarii różni się od polityki wewnątrzunijnej i wiąże się z dodatkowymi wymogami formalnymi. Wjeżdżając do tego kraju, trzeba nie tylko opłacić winiety, ale i podatek LSVA, którym objęty jest każdy transport ciężarowy powyżej 3,5 t. Należy w tym celu uzyskać kartę identyfikacyjną oraz posiadać terminal LSVA, które można zdobyć na granicy przy odprawie celnej.

Warto mieć na uwadze, że w przypadku ciężarówek istnieją zakazy weekendowe i świąteczne, a także zakaz jazdy nocą. Ponadto, Szwajcaria stara się redukować ciężarowy transport drogowy, kierując ruch w ramach tak zwanej inicjatywy alpejskiej na połączenia kolejowe. Ciężarówki z ładunkiem są przewożone pociągami tranzytem przez Szwajcarię. Prawo do takich przejazdów uzyskuje się poprzez tzw. giełdę tranzytową, na której licytowane są zezwolenia.

Należy pamiętać o wszystkich dokumentach standardowo wymaganych przy przewożeniu ładunków – na przykład listy przewozowe CMR. Są też jednak dodatkowe dokumenty, o które należy wystąpić ze względu na to, że Szwajcaria nie należy do Unii Europejskiej i na granicy obowiązuje odprawa celna.

Pewne aspekty przewozów do Szwajcarii są na tyle skomplikowane, że organizację transportu ciężarowego warto powierzyć specjalistom. W Jupiter kompleksowo pomagamy w przygotowaniu odpowiedniej dokumentacji transportowej do Szwajcarii. Jesteśmy doświadczoną firmą, z którą przewieziesz każdy rodzaj ładunku do tego kraju.

Przewozy busami to idealny sposób na to, by realizować transport drobnicowy, transport paczek i transport przesyłek kurierskich. Regularnie wysyłamy busy do Szwajcarii, świadcząc usługi logistyczne różnego rodzaju. Z Jupiter możliwy jest nie tylko transport busem do Szwajcarii wszelkiego typu towarów, ale i przeprowadzka z Polski czy przeprowadzka z Szwajcarii. Można nam oczywiście zlecić transport Polska Szwajcaria do dowolnego miejsca w tym kraju w systemie door to door, także w ramach dostaw ekspresowych.

W Polsce istnieją komisy i dealerzy, którzy sprzedają auta ze Szwajcarii. Decydując się na zakup u wyspecjalizowanego sprzedawcy, można liczyć na to, że zadba on o transport samochodu ze Szwajcarii. Można też podjąć się tego zadania samodzielnie – albo osobiście siadając za kierownicą (wiąże się to z dodatkowymi formalnościami, m.in. koniecznością wystąpienia o tymczasowy dowód rejestracyjny), albo stawiając na transport aut ze Szwajcarii przy pomocy lawety.

W obu wypadkach do transportu może być wykorzystana laweta ze Szwajcarii do Polski od firmy Jupiter. Realizujemy przewozy zarówno na rzecz partnerów biznesowych, w tym w ramach stałej współpracy, jak i na rzecz klienta indywidualnego, świadcząc usługę sprowadzenia auta ze Szwajcarii. Jej koszt zależny jest przede wszystkim od rodzaju auta i jego gabarytów oraz odległości.

Organizacja transportu ciężarowego Szwajcaria – Polska wymaga uwzględnienia odpraw celnych. Import i eksport do Szwajcarii są obwarowane taryfami i obostrzeniami (np. transport żywności jest poddawany większym restrykcjom niż przewóz innych produktów). Transportowane ładunki podlegają ocleniu – wysokość opłaty zależy między innymi od rodzaju towaru.

Jednocześnie istnieją produkty, które można wywozić lub wwozić do Szwajcarii bez dodatkowych opłat celnych – pozwala na to chociażby świadectwo preferencyjnego pochodzenia. Trzeba przy tym jednak uwzględniać podatek VAT, a ze względu na brak przynależności Szwajcarii do Unii Europejskiej, kontakty handlowe z tym krajem wymagają zarejestrowania się pod numerem EORI.

Zawiłość procedur celnych sprawia, iż kwestie te są powierzane profesjonalnym spedytorom, którzy szybko i sprawnie mogą się nimi zająć. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój towar dotrze bezpiecznie i na czas do celu, zarówno w Polsce, jak i w Szwajcarii, skorzystaj z oferowanych przez nas usług spedycji. Możesz w tej kwestii liczyć na nasze doświadczenie i wiedzę.

Szwajcaria ma gęstą sieć połączeń drogowych – autostrad, dróg ekspresowych i innych dróg publicznych. Dotyczy to w szczególności północnej części kraju, a zwłaszcza obszarów wokół miast takich jak Zurych, Solura, Berno, Bazylea, Sankt Gallen. Infrastrukturę drogową tworzą drogi krajowe – ponad 2200 km – oraz drogi kantonalne – blisko 18 tys. km (stan na 2020 rok). Co istotne, szwajcarskie drogi są utrzymywane w dobrym stanie. Taka sytuacja sprawia, że firmy transportowe mają ułatwione zadanie i mogą organizować szybki i bezpieczny transport Szwajcaria – inne kraje Europy.

Ile kosztuje transport z/do Szwajcarii – cena

Nasze stawki usług transportowych wyceniamy w sposób indywidualny, uwzględniając specyficzne potrzeby klientów. W zależności od rodzaju ładunku, jego ilości, odległości przewozu, rodzaju transportu, terminu i szybkości realizacji zlecenia, liczby zaangażowanego personelu oraz zakresu świadczonych przez nas usług logistycznych, koszt usługi może się znacznie różnić.

Skontaktuj się z naszymi logistykami, aby uzyskać szczegółową wycenę swojego transportu. Jupiter to tani transport do Szwajcarii, zapewniający wysoki standard usług. Możesz być pewny, że przedstawimy atrakcyjny cennik transportu Polska – Szwajcaria. Skorzystaj z naszej oferty i się o tym przekonaj!

Transport międzynarodowy w Europie

Z Jupiter zrealizujesz transport towarów Szwajcaria – Polska – Szwajcaria, ale nie jest to jedyny kierunek, na którym działamy. Z naszą firmą transportowane ładunki trafiają do każdego miejsca w Europie. Pełna oferta naszej firmy obejmuje także przewóz produktów w ramach kabotażu ze Szwajcarii do innych państw na kontynencie – od Wielkiej Brytanii (UK) po Grecję, od Portugalii po Ukrainę. Zapraszamy do kontaktu każdego, kto chciałby bezpiecznie przewieźć swój cenny ładunek do innego kraju w Europie.

Obsługiwane kierunki

transport Austria

Austria

transport Bługaria

Bługaria

transport Chorwacja

Chorwacja

transport Cypr

Cypr

transport Czechy

Czechy

transport Dania

Dania

transport Estonia

Estonia

transport Grecja

Grecja

transport Węgry

Węgry

transport Irlandia

Irlandia

transport Łotwa

Łotwa

transport Litwa

Litwa

transport Luksemburg

Luksemburg

transport Słowenia

Słowenia

transport Szwecja

Szwecja

transport Turcja

Turcja

transport UK

UK

transport USA

USA

transport Malta

Malta

transport Portugalia

Portugalia

transport Rumunia

Rumunia

transport Słowacja

Słowacja

transport Albania

Albania

transport Islandia

Islandia

transport Monako

Monako

transport San Marino

San Marino

transport Ukraina

Ukraina

Masz pytania?
Chętnie na nie odpowiemy! Napisz do nas
lub zadzwoń i poznaj nasze możliwości!

Scroll to Top