jupitertransport

Transport Belgia

Belgia to jedno z najlepiej rozwiniętych państw Europy, o wysokim PKB. Znajduje się w czołówce państw na świecie zarówno pod względem całkowitej wartości eksportu towarów, jak i w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Jest to solidny partner gospodarczy, mający silne związki handlowe z naszym krajem. Nic dziwnego, że też transport z Belgii do Polski cieszy się tak ogromną popularnością.

Od lat oferujemy kompleksowe usługi transportowe, dbając o niezawodność, terminowość i konkurencyjność naszych cen. Wybierając firmę Jupiter, masz pewność, że Twój transport do Belgii zostanie zrealizowany na najwyższym poziomie.

Powierzając nam transport Polska – Belgia, możesz liczyć na fachowe wsparcie na każdym etapie zlecenia. Nasz zespół ma wiedzę i doświadczenie potrzebne, by obsłużyć nawet najbardziej wymagające projekty.

Transport Belgia – Polska – Belgia

Jupiter to firma posiadająca kilkudziesięcioletnie doświadczenie w transporcie międzynarodowym. Doskonale znamy branżę i wymagania rynków do i z których wozimy towary. Wybierając nasze usługi, masz pewność profesjonalizmu i ogromnego zaangażowania całego zespołu.

Jeśli szukasz solidnej firmy, która doskonale zna transport Belgia – Polska, jesteś w najlepszym miejscu. Sprawnie zrealizujemy każde Twoje zlecenie!

Klienci firmy transportowo-spedycyjnej Jupiter mogą być pewni, że ich ładunki trafiają w bezpieczne ręce. Nasz wykwalifikowany zespół służy pomocą, wsparciem i partnerskim podejściem.

Zawsze wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych klientów, znajdując optymalne rozwiązania niezależnie od specyfiki zlecenia. Dzięki temu możemy zapewnić wysokiej jakości usługi logistyczne przy możliwie jak najniższym koszcie.

Transport do Belgii - export

Belgia znajduje się pierwszej dziesiątce państw na świecie pod względem całkowitej wartości eksportu towarów. Może się również pochwalić PKB wyższym niż średnia unijna. Wszystko to sprawia, że kraj ten stanowi ważny element europejskiego i globalnego handlu.

Głównymi partnerami Belgii w eksporcie są Niemcy, Holandia, Francja i Stany Zjednoczone. Wiele belgijskich produktów jest cenionych także w Polsce. Renomą cieszą się belgijskie czekoladki, piwo czy tekstylia. Natomiast Antwerpia, miasto położone w północnej Belgii, jest znana na cały świat ze szlifowania diamentów.

transport Belgia

Największy udział w przewozach, jeśli chodzi o przewóz rzeczy Belgia – Polska, mają:

Transport do Belgii- import

Belgia importuje towary przede wszystkim z Niderlandów, Niemiec, Francji, Stanów Zjednoczonych i Irlandii. Natomiast transport z Polski do Belgii ma ogromne znaczenie dla gospodarki obu krajów.

Najczęściej sprowadzanym produktem z Polski są akumulatory elektryczne. Belgowie cenią także nasze kosmetyki, tytoń oraz mrożone warzywa i owoce. Coraz popularniejszy staje się także transport mebli do Belgii. Wybierając firmę transportową, warto upewnić się też, że ma zezwolenie na transport odpadów. Belgia ma bowiem rygorystyczne normy w tym zakresie.

Do perspektywicznych gałęzi wymiany handlowej należą wyroby przemysłu olejnego i naftowego, stolarka okienna i drzwiowa oraz artykuły rolno-spożywcze. Jupiter ma szerokie doświadczenie w transporcie towarów do Belgii, także w przypadku produktów ponadgabarytowych czy ADR.

transport do i z Belgii

Najczęściej sprowadzane towary

Przewóz towarów z/do Belgii

przewóz towarów Belgia

Spedycja Polska – Belgia to nasza domena. Z nami masz pewność, że szybko i bezpiecznie dostarczymy każdy Twój ładunek. Jupiter działa na terenie całej Polski i Belgii, oferując kompleksowe usługi transportowe towarów z każdego miejsca. Zapewniamy również tranzyt towarów przez Belgię do innych krajów, takich jak Francja czy Wielka Brytania.

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz transportu paczek do Belgii, transportu paletowego, chłodniczego czy w specjalistycznych kontenerach, oferujemy rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb.

Masz do przewiezienia wyroby przemysłu elektromaszynowego? Potrzebujesz transportu akumulatorów do aut lub całych pojazdów? Eksportujesz artykuły rolno-spożywcze? Nasz zespół pomoże Ci wybrać optymalny środek transportu. Załatwimy za Ciebie także wszystkie procedury i formalności.

Podczas przewozów do Belgii na pierwszym miejscu zawsze stawiamy bezpieczeństwo Twoich towarów. Zwracamy szczególną uwagę na odpowiednie zabezpieczenie ładunków i pojazdów, dbamy także o właściwe ubezpieczenie transportu. Udostępniamy naszym klientom również GPS pojazdu, dzięki czemu na bieżąco możesz śledzić swój ładunek.

Transport do Belgii – nasze usługi

Oferujemy kompleksowe przewozy z Belgii do Polski. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej odnośnie naszych usług spedycyjno-transportowych.

Spedycja Belgia

Belgia słynie nie tylko z czekolady i gofrów. Jest to również potężna gospodarka, odgrywająca ważną rolę w regionie. Ze względu na swoje położenie często nazywana jest bramą do Europy Zachodniej. Również świetnie rozwinięta infrastruktura sprawia, że Belgia jest idealnym punktem tranzytowym.

Belgia zajmuje pierwsze miejsce w Europie pod względem gęstości dróg dla pojazdów kołowych i drugie pod względem gęstości autostrad. Dlatego jest idealnym partnerem dla firm poszukujących dostępu do rynku europejskiego. Nic dziwnego, że transport z Belgii do Polski cieszy się ogromną popularnością.

Największymi węzłami transportowymi w Belgii jest Bruksela, Antwerpia, Liège, Charleroi i Gandawa. Miasta te są obsługiwane przez rozbudowaną sieć dróg i autostrad, a port w Antwerpii jest drugim co do wielkości portem w Europie pod względem przeładunku kontenerów.

Możesz liczyć na nas nie tylko w spedycji, ale także logistyce Belgia – Polska. Oferujemy kompleksowe usługi logistyczne, w tym koordynowanie dostaw, magazynowanie i przepakowywanie towarów oraz obsługę prawną i celno-administracyjną.

spedycja Belgia

Najważniejsze miasta Belgii

Transportujemy towary także do innych miast na terenie Belgii: Aalst (ważny ośrodek przemysłu tekstylnego i chemicznego), Genk (centrum przemysłu wydobywczego węgla kamiennego i energetyki), Mons (ośrodek przemysłu stalowego i chemicznego), Mechelen (słynne z produkcji samochodów i części samochodowych), Kortrijk (centrum przemysłu tekstylnego i spożywczego), Hasselt (ważny dla przemysłu spożywczego i technologicznego) i Leuven (centrum przemysłu farmaceutycznego i biotechnologicznego).

Trzy regiony Belgii

Inne ważne miejsca w Austrii: Eisenstadt, Feldkirchen, Güssing, Hermagor, Jennersdorf, Lilienfeld, Murau, Tamsweg, Waidhofen an der Thaya, Waidhofen an der Ybbs

Transport ciężarowy Polska – Belgia – najczęściej zadawane pytania

W miastach obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, a na autostradach 120 km/h. W przypadku pojazdów ciężarowych na autostradach w Belgii obowiązuje limit 90 km/h.

Większość autostrad w Belgii jest bezpłatna dla samochodów osobowych. Są one jednak płatne w przypadku pojazdów ciężarowych. Opłaty zależą od wagi pojazdu, liczby przejechanych kilometrów i klasy emisji pojazdu.

Tunel Liefkenshoek, biegnący pod rzeką Skaldą, łączy port w Antwerpii z siecią autostrad. Przejazd nim jest płatny dla wszystkich pojazdów – osobowych i ciężarowych. Opłaty uzależnione są od wysokości pojazdu, godziny przejazdu i formy płatności. Na przykład dla ciężarówki o wysokości 3 i więcej metrów przejazd w ciągu dnia kosztuje 22 euro, gdy płacimy gotówką.

Najłatwiejszym sposobem przewiezienia samochodu z Belgii do Polski jest transport na lawecie. Jest to opcja wygodna i bezpieczna dla auta i nie wymaga uiszczania dodatkowych opłat na przykład za tablice wywozowe.

Im więcej palet transportujesz, tym niższy jest koszt transportu w przeliczeniu na paletę. Dobrym przykładem jest transport typu FTL (Full Truck Load), czyli wykorzystanie całej przestrzeni ładunkowej ciężarówki. W przypadku Belgii transport drogowy palet będzie tańszy niż transport kolejowy. Obniżenie ceny transportu może również przynieść zaplanowanie go z wyprzedzeniem, zamiast korzystania z transportu ekspresowego.

Ile kosztuje transport z/do Belgii – cena

Cena transportu z/do Belgii jest zmienna i zależy od wielu czynników. Dlatego wycena uzależniona od indywidualnych potrzeb każdego klienta. Na cenę wpływa rodzaj ładunku, odległość, termin i obowiązkowe opłaty np. drogowe czy promowe. Inny będzie więc koszt transportu palet Polska – Belgia, a inny w przypadku towarów ponadgabarytowych, takich jak części samolotowe.

Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu w transporcie do Belgii i znajomości rynku możemy zaproponować Ci rozwiązania, które zoptymalizują koszty transportu. Po dokładnej analizie potrzeb będziemy mogli przedstawić Ci konkurencyjną ofertę dopasowaną do Twojego budżetu. Potrzebujesz transportu Polska – Belgia? Po prostu wyceń u nas zlecenie!

Transport międzynarodowy w Europie

Firma Jupiter świadczy kompleksowe usługi nie tylko przewozu paczek Belgia – Polska. Obsługujemy również wiele innych kierunków w Europie i na świecie. Zobacz, dokąd jeździmy:

Obsługiwane kierunki

transport Austria

Austria

transport Bługaria

Bługaria

transport Chorwacja

Chorwacja

transport Cypr

Cypr

transport Czechy

Czechy

transport Dania

Dania

transport Estonia

Estonia

transport Grecja

Grecja

transport Węgry

Węgry

transport Irlandia

Irlandia

transport Łotwa

Łotwa

transport Litwa

Litwa

transport Luksemburg

Luksemburg

transport Słowenia

Słowenia

transport Hiszpania

Hiszpania

transport Szwecja

Szwecja

transport Turcja

Turcja

transport UK

UK

transport USA

USA

transport Malta

Malta

transport Portugalia

Portugalia

transport Rumunia

Rumunia

transport Słowacja

Słowacja

Masz pytania?
Chętnie na nie odpowiemy! Napisz do nas
lub zadzwoń i poznaj nasze możliwości!

Scroll to Top