jupitertransport

Transport Niemcy

Solidni, efektywni, terminowi i dobrze zorganizowani – tacy są Niemcy i taka jest również nasza firma transportowa. Jeśli szukasz przewoźnika, który profesjonalnie przewiezie dla ciebie dowolny ładunek do Niemiec, to właśnie go znalazłeś.

Z firmą Jupiter nie martwisz się o to, jak zorganizować transport międzynarodowy Polska – Niemcy. Zaufaj nam w transporcie międzynarodowym do Niemiec, a twoje rzeczy dotrą do celu sprawnie, bezpiecznie i szybko!

Transport Niemcy – Polska – Niemcy

Naszym ogromnym atutem jest doświadczenie. W branży TSL działamy od lat. Wiemy, jak zorganizować transport Polska – Niemcy, aby nasz klient był w pełni zadowolony z usługi. Znamy obowiązujące procedury i przepisy.

Dysponujemy odpowiednim sprzętem, a nasz personel doskonale poradzi sobie z każdym zadaniem. Stosujemy metody transportu, które pozwalają nam świadczyć usługi transportowe na wysokim poziomie.

Zalety Jupiter to także:

Szukasz sposobu na bezpieczny transport Niemcy – Polska? Zgłoś się do nas i sprawdź naszą ofertę. Zaplanuj transport z Niemiec lub do tego kraju z Jupiter. Dzięki naszym rozwiązaniom twoje rzeczy i produkty dotrą do odbiorców na czas i zgodnie z oczekiwaniami.

Transport do Niemiec - export

Niemcy nie są największym państwem na świecie, ale należą do czołówki, jeśli chodzi o handel międzynarodowy. Kraj ten ma rozbudowany przemysł. Jednocześnie w ogromnym stopniu stawia na eksport – obok Chin i Stanów Zjednoczonych to największy eksporter na świecie.

Niemcy w coraz większym stopniu otwierają się na przewóz ładunków między krajami Azji i Ameryki Południowej. Mimo to państwa Unii Europejskiej pozostają kluczowymi partnerami naszych zachodnich sąsiadów w tym zakresie. Aż 60% wartości wymiany handlowej odbywa się między tymi krajami a państwem niemieckim.

Należy też podkreślić, że niezwykle istotną rolę w tym względzie pełni Polska. Jako partner handlowy ustępujemy tylko Chinom, Niderlandom, Stanom Zjednoczonym i Francji, a obrót towarów w 2021 roku między naszymi krajami wynosił ponad 140 mln euro. Jednocześnie, choć transport do Niemiec z Polski systematycznie wzrasta, wciąż importujemy więcej niż wysyłamy do tego kraju.

transport Niemcy

Jeśli chodzi o transport towarów do Niemiec, polskie firmy wysyłają tam przede wszystkim wyroby przemysłu elektromaszynowego (np. części samochodowe, agregaty prądotwórcze, elektronarzędzia, maszyny ogrodnicze, maszyny warsztatowe), wyroby przemysłu chemicznego, artykuły rolno-spożywcze, wyroby metalurgiczne, wyroby przemysły lekkiego oraz różne inne wyroby takie jak meble (np. meble kuchenne, fotele, krzesła, kanapy), lampy, pościel.

Jako firma transportowa z dużym doświadczeniem, chętnie podejmiemy się organizacji przewozu towarów do Niemiec. Zrealizujemy transport koparki czy minikoparki, transport okien, transport aut i innych pojazdów (skutery, quady, traktory, ciągniki, kombajny, kosiarki, rowery). Podejmiemy się przewozu alkoholu, papierosów, wędlin, mięsa, słodyczy, RTV i AGD. Zrealizuj z nami transport z Polski do Niemiec!

Transport do Niemiec - import

Jeśli chodzi o transport z Niemiec do Polski, to tu również dominują wyroby przemysłu elektromaszynowego (nieco ponad 40% struktury towarowej*). Istotnym elementem eksportu Niemiec są auta – samochody marek takich jak Volkswagen, BMW, Mercedes, Audi czy Opel. Firmy transportowe sprowadzają do Polski także maszyny rolnicze, maszyny przemysłowe, części do maszyn.

Do kraju trafia również niemiecka chemia (wyroby chemiczne w 2021 roku stanowiły 21% importu*), kosmetyki, leki. Ważne miejsce w imporcie z Niemiec do Polski zajmują wyroby metalurgiczne oraz artykuły rolno-spożywcze. Firma Jupiter może pomóc w transporcie każdego z tych towarów. Niezależnie od tego, czy chodzi o słodycze, żelki, cukier, proszek do prania, cement czy paliwo, kompleksowo zajmiemy się obsługą każdego zlecenia.

transport do i z Niemiec

Przewóz towarów z/do Niemiec

przewóz towarów Niemcy

Nasza firma wykonuje przewozy drogowe rzeczy, towarów i produktów na terenie całej Polski i Niemiec. Organizujemy również tranzyt przez Niemcy do innych krajów europejskich, np. do Francji.

Zlecenia obsługujemy kompleksowo – załatwiamy dokumenty przewozowe transportu międzynarodowego, wyznaczamy najlepszą trasę, organizujemy załadunek i rozładunek, zajmujemy się kwestią ubezpieczenia, ceł i wszelki innych formalności związanych z realizacją zlecenia, niezależnie od tego, czy chodzi o transport motocykla, transport palet, przewóz paczek w transporcie do 3,5 tony czy transport odpadów niebezpiecznych. 

Nasi klienci nie muszą się przejmować tym, jaki sprzęt wybrać, aby przewieźć powierzone nam ładunki. Lora, laweta, samochód HDS, bus transportowy – do każdego towaru dobierzemy odpowiedni środek transportu.

Transporty z Niemiec i do Niemiec – usługi Jupiter

Realizujemy usługi transportu do naszych zachodnich sąsiadów o różnym charakterze. Oto nasza oferta transportu Niemcy – Polska.

Spedycja Niemcy

Spedycja do Niemiec to dla naszej firmy codzienność. Regularnie obsługujemy zlecenia na transport ciężarowy Niemcy – Polska. Wspieramy naszych klientów fachowym doradztwem. Pomagamy w załatwianiu wszelkich formalności. Dbamy o właściwe zabezpieczenie ładunków i odpowiedni standard usług (np. leki i farmaceutyki przewozimy zgodnie z zasadami dobrych praktyk dystrybucyjnych). Posiadamy niezbędne w branży licencje i ubezpieczenia (także te dodatkowe, tak jak ubezpieczenie OC spedytora). Wszystko po to, aby jak najlepiej realizować transport międzynarodowy w relacji z Niemcami.

Z Jupiter zorganizujesz transport Niemcy – Polska bez martwienia się o terminowość, bezpieczeństwo i profesjonalną obsługę. Dostarczymy twoje ładunki efektywnie i bezproblemowo. Jako doświadczony spedytor, poradzimy sobie z każdym zleceniem.

Co istotne, transport w Niemczech odgrywa istotną rolę, biorąc pod uwagę rolę eksportu w gospodarce tego państwa. Jest to jeden z powodów, dla których władze administracyjne dbają o dobry stan dróg. Najważniejsze trasy przebiegające przez Niemcy znane są ze swojej solidności. Bez rozbudowanej sieci autostrad i dróg ekspresowych bezpieczny i szybki transport ładunków nie byłby możliwy.

Dzięki temu spedycja międzynarodowa do Niemiec jest prostsza, a logistyka przewozów w Niemczech może być komfortowo organizowana. Łatwiej wybrać odpowiednią trasę i zoptymalizować przewozy pod kątem kosztów. Wymagana jest jednak znajomość lokalnych przepisów i ograniczeń. Doskonale sobie z tym radzimy, a wieloletnie doświadczenie w realizacji transportu drogowego i operacji spedycyjnych do Niemiec pozwala nam zaoferować nasze usługi na bardzo atrakcyjnych warunkach.

spedycja Niemcy

Najważniejsze miasta Niemiec

Inne duże miasta na terenie Niemiec: Akwizgran, Augsburg, Bielefeld, Bochum, Bonn, Brema, Brunszwik, Dortmund, Drezno, Duisburg, Essen, Gelsenkirchen, Hanower, Karslruhe, Mannheim, Mönchengladbach, Münster, Norymberga, Wiesbaden, Wuppertal

Najważniejsze regiony Niemiec

Inne ważne regiony Niemiec:   Szlezwik-Holsztyn, Saksonia-Anhalt, Turyngia, Meklemburgia-Pomorze Przednie, SaaraTransport w Niemczech – podstawowe informacje

Kluczowy charakter dla transportu międzynarodowego mają autostrady oznaczone numerami od A1 do A9. Zapewniają połączenia w Niemczech między ważnymi miastami i ośrodkami przemysłowymi a portami. Autostrady o dwucyfrowych i trzycyfrowych numerach mają znaczenie regionalne lub lokalne.

Tak, w kraju tym istnieją opłaty drogowe dla pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 7,5 t wykorzystywanych do zarobkowego transportu towarów na autostradach i drogach federalnych. Myto drogowe wprowadzono ze względu na harmonizację przepisów unijnych oraz coraz większy ruch towarowy na drogach, zwłaszcza w kontekście ruchu tranzytowego. Opłata drogowa jest naliczana m.in. w oparciu o liczbę przejechanych kilometrów, liczbę osi pojazdu oraz jego klasę emisji spalin. Nieuiszczenie myta grozi nałożeniem kary zarówno na kierowcę, jak i na przedsiębiorcę.

Tak, w Niemczech obowiązują przepisy dotyczące czasu jazdy i okresów odpoczynku dla kierowców ciężarówek. Mają one na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach i uniknięcie zmęczenia kierowców. Ograniczenia ruchu dotyczą również przejazdów w dni świąteczne, w czasie których obowiązuje zakaz poruszania się aut ciężarowych. Nieprzestrzeganie tych przepisów wiąże się z możliwością otrzymania wysokiej grzywny i mandatu.

Tak jak w każdym kraju przewóz ładunków, które mogą być groźne dla środowiska i ludzi, jest regulowany poprzez odpowiednie przepisy. Dotyczy to na przykład usług na transport ADR. Przewóz towarów niebezpiecznych może się wiązać z koniecznością posiadania odpowiednich zezwoleń.

Choć powszechnie uważa się, że niemiecki autobahn, czyli autostrada, to droga, na której nie ma ograniczeń prędkości, nie do końca jest to prawdą. Nakaz jazdy z prędkością od 80 do 130 km/h obowiązuje chociażby w obszarze dojazdu do większych miast, na rozjazdach i w innych wyznaczonych miejscach. 130 km/h jest zresztą prędkością rekomendowaną nawet na odcinkach, na których nie istnieją żadne ograniczenia prędkości. Wpływ na limit prędkości może mieć również pogoda, o czym informują znaki drogowe na poboczu. W Niemczech mogą również obowiązywać limity prędkości dla danego pasa jazdy. Pojazdy, które nie mogą się poruszać z prędkością większą jak 60 km/h, mają zakaz wjeżdżania na autostrady.

Ile kosztuje transport z/do Niemiec – cena

Na koszty transportu międzynarodowego do i z Niemiec wpływa wiele czynników. Kluczowe znaczenie ma odległość, rodzaj ładunku oraz termin przewozu – transport ekspresowy wiąże się z wyższą ceną usługi. Równie ważny jest koszt związany z organizacją logistyczną transportu i samym przewozem, wykorzystanym sprzętem, personelem obsługującym przejazd, kwestie ubezpieczenia, opłaty administracyjne (np. gdy przeprowadzany jest transport ponadgabarytowy), etc.

Wszystko to sprawia, że cennik na nasze usługi transportowe jest indywidualnie dostosowywany do potrzeb i oczekiwań naszych klientów. Optymalizujemy działania tak, by móc zaoferować tani transport ciężarowy do Niemiec w atrakcyjnych cenach. Sprawdź nasze możliwości!

Transport międzynarodowy w Europie

Jupiter to nie tylko transport Niemcy – Polska – Niemcy. Obsługujemy także inne kierunki. Sprawdź naszą ofertę na samochodowy transport międzynarodowy do innych krajów Europy:

Obsługiwane kierunki

transport Austria

Austria

transport Bługaria

Bługaria

transport Chorwacja

Chorwacja

transport Cypr

Cypr

transport Czechy

Czechy

transport Dania

Dania

transport Estonia

Estonia

transport Grecja

Grecja

transport Węgry

Węgry

transport Irlandia

Irlandia

transport Łotwa

Łotwa

transport Litwa

Litwa

transport Luksemburg

Luksemburg

transport Słowenia

Słowenia

transport Szwecja

Szwecja

transport Turcja

Turcja

transport UK

UK

transport USA

USA

transport Malta

Malta

transport Portugalia

Portugalia

transport Rumunia

Rumunia

transport Słowacja

Słowacja

transport Albania

Albania

transport Islandia

Islandia

transport Monako

Monako

transport San Marino

San Marino

transport Ukraina

Ukraina

Masz pytania?
Chętnie na nie odpowiemy! Napisz do nas
lub zadzwoń i poznaj nasze możliwości!

Scroll to Top