jupitertransport

Transport Austria

Potrzebujesz przewieźć ładunek z Polski do Austrii albo z Austrii do Polski? Wybierz usługi firmy Jupiter – profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem. Powierz nam swój towar i miej pewność, że dotrze do celu na czas, w dobrej cenie i przede wszystkim bezpiecznie. Kompleksowy transport międzynarodowy Polska – Austria to mocny punkt w katalogu naszych usług.

Transport Austria – Polska – Austria

Sprowadzasz z Austrii maszyny elektryczne, urządzenia mechaniczne lub części samochodowe? A może szukasz przewoźnika, który zabierze z Polski do Austrii meble biurowe lub mieszkaniowe (w częściach lub w całości), wyroby z plastiku, drzwi i okna (stolarkę budowlaną) albo przetwory z owoców lub warzyw? Jupiter to świetny wybór w powyższych sytuacjach i nie tylko, a już szczególnie jeśli twoim priorytetem jest szybki transport Austria – Polska lub transport Polska – Austria.

Profesjonalny międzynarodowy transport towarów, na przykład do Austrii, wymaga doświadczonego zespołu. Przewóz rozmaitych produktów czy ładunków do tego europejskiego kraju powinien być przede wszystkim bezpieczny. Każde zlecenie to indywidualne zadanie, dlatego zawsze możesz liczyć na fachowe doradztwo naszych specjalistów. Podczas realizacji usługi jesteśmy w stałym kontakcie, by wszystko przebiegało zgodnie z założeniami i najwyższymi standardami. Mamy wszelkie potrzebne ubezpieczenia i licencje.

Pełne informacje o ofercie znajdziesz tutaj: usługi transportowe.

Transport do Austrii - export

Austria jest państwem o dobrze rozwiniętej, bogatej gospodarce. Charakteryzuje ją wykwalifikowana siła robocza i wysoki standard życia mieszkańców. Na korzyść austriackiego biznesu eksportowego działają stabilna polityka oraz niskie koszty telekomunikacji. Gospodarka to przede wszystkim duży sektor usług i mocny przemysł. Również sektor rolny nie jest bez znaczenia – mały, ale wysoko rozwinięty. Wśród branż wiodących na rynku znajduje się przetwórstwo spożywcze, dobra luksusowe, inżynieria mechaniczna, przemysł motoryzacyjny i produkcja chemikaliów. Ważne miejsce na biznesowej mapie Austrii zajmuje turystyka.

Wewnętrzny rynek Austrii jest stosunkowo niewielki, głównie z uwagi na powierzchnię tego państwa, dlatego import rozmaitych towarów przez firmy transportowe zza granicy jest kluczowy dla dobrej kondycji gospodarki. Austriaków charakteryzuje wysoki standard życia, który również wymaga sprowadzania różnych dóbr. Produkty te najczęściej podchodzą z krajów należących do Unii Europejskiej. Transport towarów do Austrii opiera się przede wszystkim na przewozie maszyn i urządzeń mechanicznych i elektrycznych oraz ich części. Austriacy nie mogą się także obejść bez zagranicznych metali nieszlachetnych i wykonanych z nich artykułów.

transport Austria

Transport towarów do Austrii obejmuje zwłaszcza wyroby przemysłu elektromaszynowego i chemicznego, a także artykuły metalurgiczne oraz rolno-spożywcze. Polscy przedsiębiorcy często zaopatrują austriacką branżę hotelarsko-gastronomiczną, zarówno pod kątem wyposażenia, jak i produktów spożywczych. W tym kontekście samochodowy transport z Polski do Austrii stanowi ważny element funkcjonowania firmy – w Jupiter zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji i realizujemy zlecenia z najwyższą starannością. Wszystkie ładunki zabezpieczamy w sposób adekwatny do typu przewożonych towarów oraz posiadamy wszelkie potrzebne certyfikaty i ubezpieczenia, aby transport do Austrii z Polski z naszą firmą przebiegał szybko i sprawnie. Na przykład eksport leków realizujemy zgodnie ze standardami Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej.

Transport do Austrii- import

Jeśli chodzi o import towarów z Austrii do Polski, firmy transportowe zajmują się często przewozem produktów medycznych i farmaceutycznych. Transportuje się również urządzenia elektryczne i maszyny ogólnego zastosowania przemysłowego oraz ich części. Dużym zainteresowaniem cieszy się też sprowadzanie samochodów osobowych. Transport z Austrii do Polski opiera się głównie na wyrobach przemysłu elektromaszynowego (20,7%), pojazdach i urządzeniach transportowych (7,7%), wyrobach przemysłu chemicznego i tworzyw sztucznych (22,6%) i wyrobach metalurgicznych (20,7%). Analogicznie jak w przypadku eksportu, w imporcie ważne miejsce zajmują metale nieszlachetne i rzeczy z nich wykonane. By transport wyżej wymienionych towarów przebiegał bez zarzutu, ważny jest wybór firmy z należytym doświadczeniem oraz takiej, która dysponuje odpowiednim sprzętem. W Jupiter zapewniamy to wszystko – wykonujemy zlecenia przewozu na trasie Polska – Austria. Realizujemy usługi spedycyjne Austria Polska.

transport do i z Austrii

Przewóz towarów z/do Austrii

przewóz towarów Austria

Transport ciężarowy na terenie Austrii to jeden z punktów naszej oferty. Zlecenia wykonujemy kompleksowo, z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu – mamy do dyspozycji naczepy lora, lawety, samochody HDS, ciężarówki z windą zewnętrzną czy busy transportowe. Każdy nasz bus, laweta czy tir jest w pełni sprawny. Dzięki temu jesteśmy w stanie zorganizować profesjonalny i bezpieczny transport szerokiego zbioru towarów.

W Jupiter organizujemy przewozy zarówno standardowe, jak i te o bardziej zaawansowanym stopniu trudności. Zajmujemy się przewożeniem odpadów niebezpiecznych i ładunków specjalistycznych. Oferujemy także transport niskopodwoziowy gabarytów, transport chłodniczy, transport drobnicowy, transport sprzętu medycznego dla szpitali i laboratoriów oraz transport palet. Organizujemy tranzyt przez Austrię do innych państw. Możemy też zapewnić przewóz paczek dla firm kurierskich. Jeśli potrzebny jest transport aut, transport motocykla albo ciągnika rolniczego – Jupiter będzie świetnym wyborem.

Transport międzynarodowy do Austrii i z Austrii – usługi Jupiter

Zobacz pełną ofertę Jupiter na transport ciężarowy Austria – Polska – Austria. Transport do/z Austrii organizujemy w zakresie następujących usług:

Spedycja Austria

Austria ma zróżnicowane ukształtowanie terenu, obejmujące zarówno obszary górskie, jak i niziny. Najbardziej charakterystyczną cechą krajobrazu tego kraju są Alpy, które zajmują znaczną powierzchnię. Dzięki dobrze rozwiniętej i utrzymywanej w świetnej kondycji sieci dróg spedycja międzynarodowa do lub z Austrii nie jest dużym wyzwaniem.

Sukces w realizacji każdego zlecenia gwarantuje nam odpowiednia logistyka. Wytyczenie optymalnej trasy biegnącej przez Austrię ma kluczowe znaczenie dla ostatecznego niskiego kosztu danego transportu. W Jupiter każdy klient ma zagwarantowaną indywidualną obsługę – jeśli któryś etap przewozu będzie wymagał przeprawy promowej, specjalistycznego pilotażu czy odprawy celnej, zajmiemy się wszystkim kompleksowo, także w przypadku zleceń na pilny transport Austria – Polska.

spedycja Austria

Najważniejsze miasta Austrii

Inne duże miasta na terenie Austrii: Amstetten, Baden, Bregencja, Dornbirn, Feldkirch, Hallein, Leoben, Leonding, Kapfenberg, Klosterneuburg, Krems an der Donau, Kufstein, Mödling, Schwechat, Steyr, St. Pölten, Traiskirchen, Traun, Wiener Neustadt, Wolfsberg

Najważniejsze regiony Austrii

Inne ważne miejsca w Austrii: Eisenstadt, Feldkirchen, Güssing, Hermagor, Jennersdorf, Lilienfeld, Murau, Tamsweg, Waidhofen an der Thaya, Waidhofen an der Ybbs

Transport ciężarowy Austria - Polska – istotne informacje

Austria leży w Europie Środkowej i sąsiaduje z Niemcami, Czechami, Słowacją, Węgrami, Słowenią, Lichtensteinem i Szwajcarią. Główne wyzwanie podczas transportu towarów do lub z Austrii stanowi ukształtowanie terenu – góry zajmują prawie 70% powierzchni tego kraju. Trasa obierana jest w zależności od tego, z którego rejonu Polski organizujemy przewóz – dla terenów wschodnich będą to autostrady A4 i A1 oraz droga przez Czechy, natomiast w przypadku landów zachodnich najkorzystniejsza trasa biegnie przez Niemcy.

Ładunki niebezpieczne przede wszystkim należy przygotować do transportu – zapakować je i zabezpieczyć w odpowiedni sposób, sklasyfikować i oznaczyć zgodnie z przepisami. Równie ważne jest zadbanie o wszelkie potrzebne pozwolenia i zachowanie wymogów prawnych. Każdy transport ładunków niebezpiecznych musi być wyposażony w list przewozowy CMR. Oprócz tego podczas transportu wymagane jest posiadanie karty charakterystyki substancji niebezpiecznej (MSDS, ang. Material Safety Data Sheet). Zasady przewożenia ładunków niebezpiecznych w Unii Europejskiej zawarte są w konwencji ADR.

Wszelkie obowiązki związane z transportem ładunków niebezpiecznych ciążą na spedytorze – wybierając firmę Jupiter, masz pewność, że formalności zostaną dopełnione, transport będzie w odpowiedni sposób oznaczony i poprowadzony przez kierowcę z wymaganymi uprawnieniami.

Austria ma bardzo dobrze rozwiniętą sieć dróg, w tym autostrad i dróg szybkiego ruchu. Najważniejsze autostrady to: A1 – biegnie ze wschodu na zachód, od Wiednia do granicy z Niemcami przez Salzburg i Linz; A2 – biegnie z północy na południe, od Wiednia do granicy włoskiej, przez Graz i Klagenfurt; A9 – łączy Linz i Graz ze Słowenią; A10 – prowadzi z Salzburga do Villach (oś północ-południe). Wszystkie autostrady w Austrii są płatne, a do wjazdu wymagane jest wykupienie odpowiedniej winiety.

Austria jest krajem mocno zbiurokratyzowanym. Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, a w szczególności jazda zgodnie z ograniczeniem prędkości to priorytet, kiedy poruszamy się po austriackich drogach. Zabronione jest korzystanie z telefonu podczas jazdy, wyjątkiem jest rozmowa przez zestaw głośnomówiący. W sezonie zimowym mogą przydać się łańcuchy na opony, szczególnie w rejonach alpejskich. Austriaków cechuje wysoka kultura jazdy, dlatego kierowcy nieprzestrzegający przepisów narażają się na surowe kary.

Ile kosztuje transport z/do Austrii? – Cena

Każde zlecenie na przewóz towarów rozpatrujemy indywidualnie – cena zależy od wielu czynników, które musimy poznać, zanim przystąpimy do działania. W zależności od rodzaju ładunku dobieramy adekwatny sprzęt.

Właśnie dlatego cennik na usługi transportu nie może być stały. Nie oznacza to jednak, że tani transport Austria – Polska czy Polska – Austria jest niemożliwy. Wystarczy, że zdasz się na nasze wieloletnie doświadczenie, a my zadbamy, by koszt operacji logistycznej i cena przewozu były atrakcyjne.

Transport międzynarodowy w Europie

Oprócz organizacji transportów z Polski do Austrii i z Austrii do Polski wykonujemy także zlecenia na przewóz towarów do i z innych krajów europejskich.

Obsługiwane kierunki

transport Austria

Austria

transport Bługaria

Bługaria

transport Chorwacja

Chorwacja

transport Cypr

Cypr

transport Czechy

Czechy

transport Dania

Dania

transport Estonia

Estonia

transport Grecja

Grecja

transport Węgry

Węgry

transport Irlandia

Irlandia

transport Łotwa

Łotwa

transport Litwa

Litwa

transport Luksemburg

Luksemburg

transport Słowenia

Słowenia

transport Hiszpania

Hiszpania

transport Szwecja

Szwecja

transport Turcja

Turcja

transport UK

UK

transport USA

USA

transport Malta

Malta

transport Portugalia

Portugalia

transport Rumunia

Rumunia

transport Słowacja

Słowacja

Masz pytania?
Chętnie na nie odpowiemy! Napisz do nas
lub zadzwoń i poznaj nasze możliwości!

Scroll to Top