jupitertransport

Transport Finlandia

Z Jupiter przewieziesz do Finlandii każdy towar. Nawiązując współpracę z naszą firmą transportową, możesz liczyć na nasze wieloletnie doświadczenie oraz kompleksowe i profesjonalne podejście. Bez problemu zorganizujemy transport międzynarodowy Polska – Finlandia. Zaufaj nam, a twoje ładunki dotrą do celu szybko, tanio i bezpiecznie.

Transport Finlandia – Polska – Finlandia

Dla Jupiter nie ma znaczenia, czy chcesz sprowadzić z Finlandii artykuły papiernicze, maszyny i urządzenia elektryczne lub elektronikę, czy szukasz firmy mogącej zawieźć do tego kraju z Polski produkty takie jak metale nieszlachetne, ubrania i materiały czy artykuły rolno-spożywcze. Jeśli interesuje cię szybki transport Finlandia – Polska lub transport Polska – Finlandia, nasza firma przewozowa będzie doskonałym wyborem.

Jupiter zapewnia rzetelny i bezpieczny transport do Finlandii lub z tego kraju. Jesteśmy doświadczonym i profesjonalnym przedsiębiorstwem, które zajmuje się kompleksową obsługą zleceń na przewóz ładunków do tego skandynawskiego kraju. Klientom zapewniamy fachowe doradztwo, stały kontakt i indywidualne podejście. Posiadamy niezbędne licencje i ubezpieczenia. Nowoczesna flota pojazdów oraz wykwalifikowany personel gwarantują realizację zleceń na najwyższym poziomie.

Zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą na nasze usługi transportowe!

Transport do Finlandii - export

Finlandia to kraj o dobrze rozwiniętej gospodarce. Posiada rozbudowane leśnictwo, z silnym sektorem przemysłu drzewnego i celulozowo-papierniczego. Duże znaczenie ma przemysł chemiczny, metalowy i maszynowy. Ponadto, Finlandia jest krajem zasobnym w surowce naturalne takie jak rudy miedzi czy żelaza. Ich wydobycie i przetwarzanie w hutach jest istotne dla fińskiej gospodarki. Zarazem Finlandia to kraj, w którym doskonale funkcjonuje przemysł związany z technologiami informatycznymi oraz elektroniką. Ma rozwinięty sektor usług.

Nie oznacza to jednak, że Finowie mają wszystko, czego potrzebują na miejscu. Firmy transportowe – w tym także Jupiter – dostarczają do tego kraju przede wszystkim produkty petrochemiczne i paliwowe. Transport towarów do Finlandii obejmuje również maszyny i urządzenia mechaniczne i tutejszy elektryczne, dzięki którym przemysł może się w pełni rozwijać. Sprowadzane są pojazdy nieszynowe, pewne produkty z żelaza i stali oraz rudy metali. Finowie potrzebują również produktów farmaceutycznych oraz wyrobów z tworzyw sztucznych.

transport Finlandia

Transport do Finlandii z Polski dotyczy przede wszystkim towarów wytworzonych przez przemysł elektromaszynowy, przemysł chemiczny oraz artykuły rolno-spożywcze. Polskie firmy wysyłają również takie towary do Finlandii jak metale nieszlachetne i wyroby z nich, materiały włókiennicze oraz wyroby przemysłu drzewno-papierniczego. Samochodowy transport z Polski do Finlandii jest ważnym elementem oferty firmy Jupiter. Gwarantujemy przy tym odpowiedni standard obsługi. Przykładowo, transport leków organizujemy w zgodzie z certyfikatem Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej, a ładunki zabezpieczamy w taki sposób, by docierały do odbiorców bez uszkodzeń.

Transport z Finlandii - import

W zakresie importu firmy z Polski organizują transport aut i maszyn oraz transport cieczy. Przewozi się stal i wyroby z żelaza. Coraz większą popularnością cieszą się ekologiczne, drewniane domy z Finlandii. Realizowany jest też przewóz paczek. Ale  transport z Finlandii do Polski to przede wszystkim rzeczy wytworzone przez przemysł drzewno-papierniczy (28%), chemiczny (20%) i elektromaszynowy (18,5%).

Podobnie jak w przypadku eksportu, ważnym elementem importu są metale nieszlachetne i wyroby z nich (26%)*. Nasza firma ma doświadczenie w transporcie tego typu produktów. Dysponujemy odpowiednim sprzętem, aby je sprowadzać i wiemy, jak sprawnie przygotować tego typu operacje logistyczne. Zrealizujemy także wszelkie inne zlecenia na przewóz na trasie Polska Finlandia, np. transport drzwi i okien czy transport mebli. Ponadto, organizujemy usługi spedycyjne Finlandia Polska.

transport do i z Finlandii

Przewóz towarów z/do Finlandii

przewóz towarów Finlandia

Nasza firma kompleksowo organizuje transport ciężarowy na terenie Finlandii. W naszej działalności wykorzystujemy nowoczesny sprzęt. Niezależnie od tego, czy wybierana jest przez nas lora, samochód HDS, ciężarówka z windą zewnętrzną, bus transportowy czy laweta, klienci mogą być pewni, że ich ładunki są przewożone bezpiecznie, w sposób właściwie dopasowany pod względem kosztów i specyfiki zlecenia.

Jupiter wykonuje przewozy o bardzo zróżnicowanym charakterze. Przeprowadzimy transport odpadów niebezpiecznych, transport niskopodwoziowy gabarytów, transport ładunków specjalistycznych, transport palet, transport drobnicowy, transport chłodniczy. Zrealizujemy tranzyt przez Finlandię do innego kraju. Niezależnie od tego, czy chodzi o transport motocykla, czy ciągnika rolniczego lub ponadgabarytowej maszyny dla przemysłu, zapewniamy profesjonalną i kompleksową obsługę.

Transport międzynarodowy do Finlandii i z Finlandii – usługi Jupiter

Sprawdź pełną ofertą Jupiter na transport ciężarowy Finlandia – Polska – Finlandia. Organizujemy  transport do/z Finlandii w zakresie takich usług jak:

Spedycja Finlandia

Północne krańce Finlandii sięgają koła podbiegunowego. Kraj ten słynie ze swoich lasów, jezior i nieujarzmionej przyrody. Spedycja międzynarodowa do Finlandii lub z tego kraju nie zawsze jest łatwa, zwłaszcza zimą. Mimo trudnych warunków klimatycznych i mniej rozwiniętej sieci dróg niż w innych krajach, docieramy w każdy rejon Finlandii.

W Jupiter przykładamy dużą uwagę do tego, aby logistyka każdego zlecenia była dobrze przygotowana. Optymalnie dobieramy trasy przebiegające przez Finlandię – to dlatego oferujemy jak najtańsze usługi transportowe. Nasi klienci mają zapewnioną kompleksową obsługę. Jeśli będzie potrzebny  transport towarów drogą morską – zadbamy o przeprawę promową i odprawę celną. Jeśli niezbędny będzie pilotaż transportu w Finlandii, dopilnujemy wszelkich formalności. W przypadku zleceń na pilny transport Finlandia – Polska, klienci Jupiter zapewniamy wszelką niezbędną pomoc i profesjonalną organizację przewozu ładunków.

spedycja Finlandia

Najważniejsze miasta Finlandii

Inne duże miasta na terenie Finlandii: Hämeenlinna, Hyvinkää, Järvenpää, Joensuu, Kajaani, Kerava, Kokkola, Kotka, Kouvola, Lahti, Lappeenranta, Lohja, Mikkeli, Pori, Porvoo, Rauma, Rovaniemi, Salo, Seinäjoki, Vaasa

Najważniejsze regiony Finlandii

Inne ważne regiony Finlandii: Kainuu, Kanta-Häme, Karelia Południowa, Karelia Północna, Kymenlaakso, Laponia, Ostrobotnia, Ostrobotnia Południowa, Ostrobotnia Środkowa, Sawonia Południowa, Wyspy Alandzkie

Transport ciężarowy Finlandia – Polska – istotne informacje

Finlandia znajduje się na północy kontynentu, ale największym wyzwaniem, jeśli chodzi o transport ładunków do tego kraju z Polski jest nie odległość a uwarunkowania geograficzne. Skandynawię od pozostałych krajów Unii Europejskiej oddziela Morze Bałtyckie. Najkrótsza trasa drogowa z Polski do Finlandii to Via Baltica, czyli trasa przez kraje regionu bałtyckiego i Zatokę Fińską, co oznacza przeprawę promem z Tallina do Helsinek. Jeśli transport miałby odbywać się tylko drogami, należałoby objeżdżać Zatokę Fińską przez Petersburg, tranzytem przez Rosję, co jednak oznacza wyższe koszty oraz dodatkowe problemy logistyczne. Alternatywą mogą być połączenia morskie promami z niemieckich lub polskich portów, np. z Gdańska, Gdyni czy Świnoujścia (o ile oczywiście takie połączenia są aktualne; należy też brać pod uwagę, że konieczny może być najpierw transport promem do Szwecji, a dopiero potem ze Szwecji do Finlandii), a także transport lotniczy.

W przypadku transportu substancji niebezpiecznych należy dopilnować uzyskania wszelkich pozwoleń  i dochowania wszystkich wymogów prawnych, które wiążą się z przewozem tego rodzaju ładunków. Istotne jest odpowiednie sklasyfikowanie substancji niebezpiecznych, ich zapakowanie i zabezpieczenie oraz oznakowanie zgodne z przepisami. Wśród dokumentów, które należy posiadać, znajduje się m.in. list przewozowy CMR oraz karta charakterystyki substancji niebezpiecznej (MSDS), która w czasie transportu musi być zawsze dostępna. Transport musi być zgodny z odpowiednimi przepisami. W przypadku transportu drogowego, należy uwzględnić zapisy ADR, a w przypadku transportu morskiego zapisy IMDG lub IATA-DGR w przypadku transportu lotniczego. Za bezpieczny transport Finlandia – Polska oraz dochowanie wszelkich formalności odpowiada spedytor. Z Jupiter możesz być pewien, że takie zlecenie zorganizujemy profesjonalnie i zgodnie z procedurami.

Sieć dróg w Finlandii nie jest tak rozbudowana jak w innych krajach, ale jest dobrze utrzymana. Główne trasy przebiegające przez Finlandię dzielą się na dwie klasy. Drogi klasy I są oznaczone od 1 do 39 i łączą ze sobą najważniejsze miasta w kraju. Drogi klasy II są numerowane od 40 do 99 i łączą ze sobą centra regionalne. Wyróżnić można też trasy europejskie – E4, E12, E18, E63, E75, E8. Warto podkreślić, że wszystkie autostrady w Finlandii są darmowe.

Finlandia to kraj lasów i jezior, w którym nie brakuje dzikich zwierząt. Należy zatem pamiętać o tym, że mogą się one pojawić na drogach. Warto też pamiętać o tym, że poza obszarami zabudowanymi w sezonie letnim i zimowym obowiązują różne limity prędkości. Ze względu na warunki klimatyczne zimą jeździ się wolniej niż latem. Zimą trzeba zachować szczególne środki ostrożności, nierzadko konieczne jest korzystanie z kolców i łańcuchów na oponach. Kierowcy realizujący przewozy towarów do Finlandii muszą też brać pod uwagę przepisy dotyczące czasu pracy kierowców ciężarowych oraz inne zasady regulujące rynek pracy w transporcie drogowym.

Ile kosztuje transport z/do Finlandii ? - cena

Cennik na usługi transportu do Finlandii przedstawiamy w sposób indywidualny. Na koszt przewozu wpływa wiele czynników. Szczególnie należy tu podkreślić znaczenie rodzaju ładunku i sprzętu wykorzystanego do realizacji zlecenia.

Znajomość branży i wieloletnie doświadczenia pozwalają nam jednak zaoferować tani transport Finlandia Polska. Dbamy o to, by nasze ceny były atrakcyjne i konkurencyjne, aby klienci mogli być zadowoleni z naszych usług także i w tym zakresie.

Transport międzynarodowy w Europie

Oferta transportu do/z Finlandii to nie wszystko – realizujemy także przewozy towarów do innych krajów na kontynencie europejskim:

Obsługiwane kierunki

transport Austria

Austria

transport Bługaria

Bługaria

transport Chorwacja

Chorwacja

transport Cypr

Cypr

transport Czechy

Czechy

transport Dania

Dania

transport Estonia

Estonia

transport Grecja

Grecja

transport Węgry

Węgry

transport Irlandia

Irlandia

transport Łotwa

Łotwa

transport Litwa

Litwa

transport Luksemburg

Luksemburg

transport Słowenia

Słowenia

transport Hiszpania

Hiszpania

transport Szwecja

Szwecja

transport Turcja

Turcja

transport UK

UK

transport USA

USA

transport Malta

Malta

transport Portugalia

Portugalia

transport Rumunia

Rumunia

transport Słowacja

Słowacja

Masz pytania?
Chętnie na nie odpowiemy! Napisz do nas
lub zadzwoń i poznaj nasze możliwości!

Scroll to Top